Bundesliga. Bramka Artura Sobiecha [WIDEO]

Artur Sobiech strzelił swoją czwartą bramkę w sezonie. Polski napastnik pokonał bramkarza Mainz w meczu 32. kolejki. W drugiej połowie zaliczył także asystę, a mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Prowadzenie w meczu objęło w 25. minucie Mainz. Po fatalnym podaniu Jana Schlaudraffa piłkę przejął Nicolai Mueller i pokonał bramkarza gospodarzy.

Sobiech spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych. W 35. minucie pojawił się jednak na boisku, zmieniając Mohammeda Abdellaoue, który doznał kontuzji pachwiny. Zaledwie 68 sekund później Polak zdobył wyrównującą bramkę! Zrehabilitował się Schlaudraff, zagrywając precyzyjnie z prawej strony. Sobiech na piątym metrze wyskoczył wyżej niż Bo Svensson i głową skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie były napastnik Ruchu Chorzów zaliczył także asystę. W 70. minucie odebrał piłkę Julianowi Baumgartlingerowi i zagrał na wolne pole do Mame Dioufa, który strzałem z 14 metrów dał Hannoverowi prowadzenie. Gospodarze grali już wówczas w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Christian Schulz.

Grający z przewagą jednego zawodnika gracze Mainz zdołali wyrównać. W 79. minucie drugą bramkę zdobył Mueller.

To czwarta bramka Sobiecha w sezonie, ale pierwsza od 11. kolejki. Wówczas pokonał bramkarza VfB Stuttgart. Wcześniej w drugiej kolejce dwukrotnie trafił w meczu z VfL Wolfsburg. Asystę zaliczył po raz drugi, poprzednio w meczu z HSV.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida