Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bundesliga."Kicker". Niska nota Lewandowskiego za mecz z Leverkusen

1 : 0
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 21 kolejka
Sobota 11.02.2012 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Borussia Dortmund
1
0
1
Bayer Leverkusen
0
0
0
Składy i szczegóły
Borussia Dortmund
Bramki:Kagawa (45.)
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Kehl - Błaszczykowski (87. Perisić), Kagawa (89. Leitner), Grosskreutz - Lewandowski (77. Barrios)
Bayer Leverkusen
Skład:Leno - Corluka (75. Bellarabi), Schwaab, Friedrich, Oczipka - Reinarzt - Schuerrle, Bender, Rolfes (61. Augusto), Castro - Kiessling
Borussia idzie jak burza, ale ostatnie spotkania ligowe mistrzów Niemiec nie należą do Roberta Lewandowskiego. Po wygranym 1:0 meczu 21. serii spotkań z Leverkusen Polak otrzymał od "Kickera" notę 4 - najgorszą w zespole.
Bohaterem spotkania był zdobywca jedynego gola Japończyk Kagawa. Lewandowski opuścił boisko w 77. minucie i zaliczył trzeci ligowy mecz z rzędu bez zdobyczy bramkowej. "Kicker" ocenił go na 4 (1 - klasa światowa, 6 - występ poniżej krytyki), podobnie jak Kevina Grosskreutza, co było najgorszymi notami w zespole. Dwaj inni Polacy z Borussii - Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski - otrzymali notę 3. Najwyżej - na 2 - oceniono Sebastiana Kehla i wspomnianego Kagawę.

Eugen Polański, który zaliczył asystę w zremisowanym 1:1 meczu z Hannoverem otrzymał 3,5. W tym samym spotkaniu w barwach Hannoveru wystąpił Artur Sobiech. Były snajper Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów zdobył gola, ale nie został oceniony, bo na boisku przebywał zbyt krótko.

W miniony weekend na boiskach Bundesligi wystąpił również Sławomir Peszko. Jego Koeln przegrało 0:1 z Hamburgerem SV, a Polak otrzymał notę 4.

Sobiech: Mam duże szanse na Euro 2012 ?