Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga grecka. Klub Radosława Matusiaka zdegradowany do drugiej ligi

Asteras Tripolis, w którym występuje polski napastnik Radosława Matusiak został zdegradowany do drugiej ligi greckiej za korupcję. Na klub nałożono karę 300 tysięcy euro, a prezes Giorgos Borovilos otrzymał 3-letni zakaz pracy w futbolu.
Tripolis spadł z greckiej Super Ligi już w ubiegłym sezonie, ale wrócił do niej po degradacji Iraklisu za podrabianie dokumentów. Piątkowa decyzja władz ligi oznacza, że Tripolis po raz kolejny został klubem drugiej ligi, mimo że rozegrał już cztery spotkania nowego sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Drużyna Matusiaka została oskarżona o ustawienie meczu z Olympiakosem Volosem w marcu 2011 roku (Polak nie grał). Prezes Borovilos zapłacił rywalom 500 tysięcy euro, a jego drużyna wygrała 2:1. Tripolis może odwołać się od tej decyzji.

To drugi sezon Matusiaka w Grecji - wcześniej reprezentował barwy Cracovii. W swojej karierze występował m.in. w Heerenveen i Palermo.

Grecki futbol nie może otrząsnąć się po wybuchu afery korupcyjnej, która doprowadziła do degradacji Kavali (były klub m.in. Ebiego Smolarka) i Olympiakosu Volos, a teraz Tripolisu. W Super Lidze gra teraz tylko trzynaście zespołów. To o trzy mniej niż w ubiegłym sezonie.