Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kuszczak atakuje Fergusona: Jestem zły i zawiedziony

PRZEGLĄD PRASY. - Nie tak to sobie wyobrażałem, jestem zły i zawiedziony tym, jak Ferguson ze mną postępuje - mówi w wywiadzie z "Super Expressem" bramkarz Manchesteru United, Tomasz Kuszczak.
Kuszczak, który przez pięć lat był zastępcą Edwina van der Sara nie mieści się już nawet na ławkę rezerwowych Man United. Pierwszym bramkarzem jest kupiony z Atletico Madryt David de Gea, a rolę rezerwowego pełni Anders Lindegaard.

Kontrakt Kuszczaka z Czerwonymi Diabłami wygasa w 2012 roku, ale polski bramkarz nie chce przesiedzieć kolejnych kilku miesięcy na trybunach. - W styczniu będę mógł związać się z innym klubem jako wolny zawodnik, więc prosiłem Sir Aleksa Fergusona (menedżera MU - przyp.red.), żeby pozwolił mi odejść teraz za małą sumę zbliżoną do tej, której oczekiwał za innych zawodników, których sprzedał w ostatnim okienku transferowym. Jednak to nie poskutkowało - opowiada Kuszczak.

W rozmowie z "Super Expressem" Kuszczak zdecydowanie krytykuje Fergusona, decydując się na taki krok po raz pierwszy podczas swojej kariery na Old Trafford. - Nie tak to sobie wyobrażałem, jestem zły i zawiedziony tym, jak Ferguson ze mną postępuje - irytuje się Kuszczak.

- Przez 5 lat go nie zawiodłem, byłem zawsze gotowy do gry, zresztą on sam to potwierdzał i wiele obiecywał. Mam świadomość i jestem pewien, że Ferguson również ją ma, że ta sytuacja psuje mi karierę - twierdzi.

W barwach Manchesteru United Kuszczak rozegrał 55 spotkań. Do klubu z Old Trafford dołączył w 2006 roku, początkowo na wypożyczenie, a wreszcie na zasadzie transferu definitywnego. Kosztował ponad 2 miliony funtów. Według "Super Expressu" w letnim oknie Ferguson domagał się za Kuszczaka 4. milionów funtów.