Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwsze kary dla chuliganów: zakazy na 4-6 lat

Ośmiu pseudokibiców Lecha Poznań przyznało się do udziału w zadymie w Bydgoszczy i złożyło wniosek o dobrowolne poddanie się karze. - Dostaną wyroki więzienia w zawieszeniu, wysokie grzywny i zakazy stadionowe na okres od czterech do sześciu lat - mówi ?Gazecie? prokurator Jan Bednarek
Przed tygodniem, po finale Pucharu Polski, chuligani w barwach Lecha zdemolowali stadion w Bydgoszczy: wyłamali ogrodzenie, wyrywali krzesełka, niszczyli głośniki. Dzisiaj rano wielkopolska policja zatrzymała 12 pseudokibiców Lecha. Przesłuchiwali ich w Poznaniu prokuratorzy z Bydgoszczy.

- Pseudokibicom Lecha postawiliśmy zarzuty wtargnięcia na boisko, rzucania przedmiotami stanowiącymi zagrożenia dla zdrowia i ataku na pracowników ochrony. Dostali dozory policyjne i zakazy stadionowe na czas śledztwa i procesu - mówi prokurator Jan Bednarek. I dodaje: - Ośmiu podejrzanych przyznało się do winy i złożyło wniosek o dobrowolne poddanie karze. To kary więzienia w zawieszeniu, zakazy stadionowe na czas od czterech do sześciu lat i wysokie grzywny.