Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Z kim może zagrać Lech Poznań?

Tylko w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Lech Poznań będzie rozstawiony. W następnych dwóch czekają na niego takie zespoły jak FC Basel, Anderlecht, FC Kopenhaga, Hapoel Tel Awiw i Sparta Praga.
O rozstawieniu w eliminacjach LM i Ligi Europejskiej decyduje ranking tworzony na podstawie wyników w pucharach z ostatnich pięciu lat. Założyliśmy, że do kolejnych rund awansują zespoły z wyższym współczynnikiem.

Lech, by awansować do fazy grupowej, musi wygrać trzy dwumecze. Zacznie od II rundy eliminacji i będzie rozstawiony. Najgroźniejszymi rywalami wydają się Levadia Tallin, mistrzowie Bośni i Hercegowiny, Węgier i Finlandii.

W III rundzie Lech nie będzie rozstawiony i może zagrać z FC Basel, Anderlechtem, FC Kopenhaga, Hapoelem Tel Awiw, Spartą Praga, Rosenborgiem, Red Bull Salzburg, Liteksem Łowecz, Dinamo Zagrzeb i Partizanem Belgrad.

Także w decydującej fazie mistrz Polski nie zostanie rozstawiony. Prawdopodobni rywale to: FC Basel, Anderlecht, FC Kopenhaga, Hapoel Tel Awiw i Sparta Praga.

Przegrany z III rundy eliminacji LM trafia do IV rundy eliminacji LE. Zespoły, które odpadły w IV rundzie eliminacji LM, grają w fazie grupowej LE.

Kalendarz eliminacji Ligi Mistrzów

Losowanie I i II rundy eliminacji (21 czerwca)

I runda eliminacji (29/30 czerwca i 6/7 lipca)

II runda eliminacji (13/14 lipca i 20/21 lipca)

Losowanie III rundy eliminacji (16 lipca)

III runda eliminacji (27/28 lipca i 3/4 sierpnia)

Losowanie IV rundy eliminacji (6 sierpnia)

IV runda eliminacji (17/18 sierpnia i 24/25 sierpnia)

Finał Ligi Mistrzów bez Francka Ribery'ego ?


Więcej o: