Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery: Peszko od nowego sezonu w Wolfsburgu?

PRZEGLĄD PRASY. - Vfl Wolfsburg lub Lech Poznań - w jednym z tych dwóch klubów zagra w nowym sezonie Sławomir Peszko - pisze "Przegląd Sportowy". Reprezentant Polski ma jeszcze przez rok ważny kontrakt w Poznaniu, ale oferta "Wilków" jest podobno bardzo kusząca.
Zobacz jak Lech zdobył mistrzostwo na Ekstraklasa.tv ?

Menadżer Peszki, Jarosław Kołakowski przyznał, że nie może potwierdzić ani odejścia reprezentanta Polski, ani tego, że zostanie w Lechu. Ale podobno Vfl Wolfsburg jest poważnie zainteresowany reprezentantem Polski.

- Mogę powiedzieć, że przedstawiłem Sławkowi bardzo ciekawą i konkretną propozycję - tajemniczo opowiada Przeglądowi Sportowemu Kołakowski.

To był bardzo dobry sezon dla Peszki, zwieńczony zdobyciem tytułu mistrzowskiego przez Lecha. Polak przez cały sezon był obserwowany przez wysłanników niemieckich klubów. Na meczach Lecha mieli być obecni m.in. skauci Herthy Berlin, Eintrachtu Frankfurt, FC Koeln i Bayeru Leverkusen. Najbardziej zainteresowany transferem jest jednak zespół z Wolfsburga, którego wysłannik był obecny na spotkaniu Lecha ze Śląskiem Wrocław. Peszko zaliczył wtedy dwie asysty, co miało ostatecznie przekonać Niemców.

Problemem nie powinna być suma odstępnego za Peszkę, Lechita ma bowiem zapisaną w kontrakcie niską kwotę 500 tysięcy Euro. Podobno w Niemczech mógłby zarabiać tyle samo za jeden sezon. "Wilki" zajęły jednak dopiero ósme miejsce w lidze i nie zagrają w europejskich pucharach.

Jeśli Peszko zostanie w Lechu będzie musiał podpisać nowy kontrakt. Poznaniacy mają dać swojej gwieździe sporą podwyżkę, a suma odstępnego ma zostać podniesiona do miliona euro. Kołakowski przyznaje jednak, że od momentu przedstawienia oferty Lechowi (grudzień 2009) nie odbyły się żadne negocjacje.

Od następnego sezonu spore zmiany w Arce Gdynia czytaj tutaj ?