Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Okoński: Odejście Rudniewa byłoby kapitulacją Lecha

W meczu z Zagłębiem Artjom Rudniew strzelił czwartego hat-tricka w sezonie. Z 18 golami Łotysz jest zdecydowanie najskuteczniejszym piłkarzem w Ekstraklasie. - Bardzo podoba mi się to, że po Rudniewie nie widać żadnego stresu. Mało tego, gdy strzeli gola, nie ściąga koszulki, nie biega i nie wiwatuje. On ma od razu parcie na kolejne gole. Jest ich głodny - uważa Mirosław Okoński, legenda poznańskiego klubu.
Radosław Nawrot: Czy Rudniew to najlepszy napastnik Lecha od pana czasów?

Mirosław Okoński, były piłkarz, najlepszy napastnik Lecha: Bardzo podobał mi się także Lewandowski. Dziś marzy mi się duet Lewandowski - Rudniew. Byłaby to niszczycielska siła. Rudniewa uważam za bardzo ciekawego chłopaka. Nie tylko strzela dużo bramek i dokłada hat-tricki. Spójrzmy, jak się ustawia na boisku, jak szuka piłki i okazji strzeleckiej. Jego gra bez piłki pod bramką rywala jest świetna.


Nawet pan nie był tak skuteczny.


- Bardzo podoba mi się to, że po Rudniewie nie widać żadnego stresu. Mało tego, gdy strzeli gola, nie ściąga koszulki, nie biega i nie wiwatuje. On ma od razu parcie na kolejne gole. Jest ich głodny. Stąd bierze się ta skuteczność - ten chłopak nie zadowala się tym, co już ma.

Lech powinien go sprzedać?

- Nigdy w życiu! To byłby wielki błąd i kapitulacja. Klub okazałby, że interesuje go tylko kasa.

W końcu każdy odchodzi. Pan też odszedł z Lecha.

- Ale w moim wypadku sytuacja była gardłowa. Teraz nie jest. Mało tego, czytam, że Lech nie uważa dziewięciu punktów straty do Śląska za straty nie do odrobienia. A skoro tak, nie może równocześnie oddać Rudniewa. Poza tym Lech jest blisko jeszcze większego błędu.

Jakiego?

- Oddania Semira Stilicia. Przecież gdy odejdzie Stilić, może skończyć się i Rudniew. Zostanie bez piłek, bez podań. Trzeba to brać pod uwagę. Jeśli za Rudniewa ktoś zapłaci majątek, a na pewno tak będzie, to zarobi piłkarz, a Lech straci szansę na sukces.