Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Po burzy zaświeciło słońce

W strugach deszczu rozpoczęli w niedzielę przygotowania do nowego sezonu piłkarze Korony. Na szczęście aura dla kielczan potem okazała się już łaskawa i trening kończyli przy pięknym słońcu.
Jak na pierwsze letnie zajęcia przystało. Trener Leszek Ojrzyński na boisku przy ul. Kusocińskiego miał do dyspozycji grupę aż 40 zawodników. Do kadry z poprzedniego sezonu zgodnie z zapowiedziami dołączyli piłkarze, którzy wrócili z wypożyczeń, kilku graczy z zespołu Młodej Ekstraklasy oraz. testowany 18-letni Filip Modelski, wychowanek Arki Gdynia, a ostatnio grający w rezerwach angielskiego West Hamu.

Niedzielny trening miał luźny charakter, nic dziwnego, że piłkarzom dopisywały humory. Prawdziwa praca dopiero bowiem przed nimi. W poniedziałek i we wtorek do południa kielczanie będą przechodzili badania wydolnościowe, a od wtorkowego popołudnia będą wkręcali się na coraz wyższe obroty. - Dzisiaj chodziło o to, by trochę pobawić się piłką. Muszę w tym tygodniu dokonać pierwszej selekcji, bo choćbym chciał, 40 piłkarzy na obóz do Jarocina nie zabiorę. Myślę, że każdy dostanie tyle samo szans, aby mnie do siebie przekonać - podsumował Ojrzyński. Na zajęciach zabrakło jeszcze trenera bramkarzy Macieja Szczęsnego oraz Łukasza Bortnika, który w nowym sztabie będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne. Obaj dołączą do drużyny we wtorek.