Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Korona: Zjeżdżają z wypożyczeń

Leszek Ojrzyński w środę oficjalnie przejął obowiązki trenera Korony. W czwartek ma skompletować już cały sztab szkoleniowy, będzie również rozmawiał z zawodnikami powracającymi z wypożyczeń
- Przedstawiłem władzom klubu swoje propozycje i czekam na akceptację. Zależy mi, aby grupa moich współpracowników jak najszybciej zaczęła działać - mówi Ojrzyński. Największe szanse na jego asystenta ma pełniący tę funkcję u boku Marcina Sasala Marcin Gawron. Choć niewykluczone, że swoją pracę w Kielcach może kontynuować pomagający w końcówce sezonu Daniel Purzycki. Niewiadomą jest natomiast, kto będzie pracował z bramkarzami. Pojawiają się kandydatury m.in. Roberta Dziuby (odsunięty od drużyny po dymisji Sasala) oraz Piotra Gila, byłego golkipera Korony oraz trenera grup młodzieżowych.

Pierwszym zadaniem nowego sztabu będę indywidualne rozmowy z piłkarzami wracającymi do Kielc z licznych wypożyczeń. Ci mają stawić się w siedzibie klubu w czwartek o godz. 10. Wezwanie otrzymali m.in.: Paweł Kal, Michał Michałek, Wojciech Małecki, Paweł Kaczmarek, Michał Zieliński oraz Łukasz Cichos. Ten ostatni miniony sezon spędził w pierwszoligowej Termalice Nieciecza. W 29 meczach zdobył 11 goli. - Nie mam pojęcia, w którą stronę potoczy się moja przyszłość. W Koronie teraz dużo się zmienia, ale chyba niekoniecznie na dobre... Dlatego najpierw chcę poznać plany trenera i władz klubu. Zbyt dużo kosztowało mnie odbudowanie się po poprzednim pobycie w Kielcach, żeby za pół roku przeżywać to jeszcze raz - mówi 30-letni napastnik.

Piłkarze wracający z wypożyczeń oraz kilku młodych zawodników (zaproszenia na testy dostał testowany m.in. Patryk Tuszyński, 22-letni napastnik Kluczborka) jeszcze przed poniedziałkowym oficjalnym rozpoczęciem przygotowań swoją aktualną formę mają zaprezentować w kilku treningach.