Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fornalik w Koronie?

Piłka nożna. Waldemar Fornalik szkoleniowiec Ruchu Chorzów otwiera listę kandydatów na stanowisko trenera Korony - dowiedziała się ?Gazeta?. Nazwisko nowego opiekuna kieleckiego zespołu ma być znane do 13 czerwca.


Taki termin wyboru zapowiedział w "Gazecie" prezes klubu Tomasz Chojnowski. Na trenerskiej giełdzie pojawia się sporo kandydatów, którzy mogliby w nowym sezonie poprowadzić Koronę. Giełdę w niektórych mediach otwierały "bajkowe" nazwiska szkoleniowców zagranicznych (jak Holender Huub Stevens czy Austriak Georg Zellhofer). - Poszukujemy polskiego trenera, który będzie odpowiadał naszej wizji budowy zespołu - ucina Chojnowski.

Najpoważniejszym kandydatem wydaje się właśnie Waldemar Fornalik. 48-latek dalszą pracę w Ruchu warunkuje od utrzymania przez chorzowskich działaczy trzonu zespołu. Mającym poważne kłopoty finansowe "Niebieskim" może być jednak trudno odrzucić oferty kupna dla zaliczających udaną wiosnę Macieja Jankowskiego czy Arkadiusza Piecha.

W kontekście pracy w Kielcach wymieniani są również m.in. Adam Nawałka z Górnika Zabrza, Artur Płatek, ostatnio pracujący w Pogoni Szczecin, ale także mniej głośne kandydatury jak Jarosława Araszkiewicza, obecnie w drugoligowej Olimpii Elbląg i szkoleniowca Bałtyku Gdynia Jacka Grembockiego. Na pewno nie będzie nim Paweł Janas, choć były selekcjoner ostatnio często gości w Kielcach. Był na ligowym meczu z Górnikiem Zabrze, a w sobotę z trybun przy Szczepaniaka przyglądał się grze kieleckich juniorów starszych z ich rówieśnikami z KSZO (Korona w meczu o pierwsze miejsce w tabeli przegrała 2:3 i to ostrowczanie zmierzą się w kolejnej rundzie mistrzostw Polski ze Stalą Mielec). - Żadnego nazwiska nie potwierdzę. Ale powiem, że interesujemy się takimi trenerami, których jeszcze w mediach z naszym klubem nie łączono... - tajemniczo odpowiada prezes Chojnowski.