Korona ME: Jest zwycięstwo!

Piłka nożna. Korona zakończyła serię wiosennych porażek w Młodej Ekstraklasie. W niedzielne przedpołudnie podopieczni Cezarego Ruszkowskiego wreszcie wygrali.
Gola na wagę wyczekiwanego przełamania zdobył w 29. min. Dawid Janczyk. W ekipie kielczan testowana była dwójka zawodników: stoper Tomasz Kolbusz z Górala Żywiec oraz pomocnik Tomasz Rybka ze Stadionu Śląskiego. Obaj zaprezentowali się bardzo korzystnie i dostaną kolejną szansę w środowym, wyjazdowym meczu w Zabrzu. - Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej i wreszcie zaprocentowało to wynikiem. Zwycięstwo tym bardziej cieszy, że w Jagiellonii nie zabrakło piłkarzy z pierwszej drużyny. Ten zespół cały czas się uczy, próbujemy grać po ziemi, na jeden kontakt, wzbraniamy się od długich przerzutów i to chyba zdaje egzamin - ocenił trener Ruszkowski.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)

Bramka: Janczyk (29.)

Korona: Miśkiewicz - Cebula, Kolbusz (86. Zawłocki), Żubrowski (46. Świder), Duda - Bąk (46. Papka), Stróżak (46. Michalski), Rybak, A. Paprocki, Janiec (59. P. Paprocki) - Janczyk (63. Stromecki).