Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lisowski w Koronie. Już od wiosny?

Piłka nożna. Jest wreszcie drugi zimowy transfer Korony. Kielecki klub podpisał w środę, a obowiązującą od 1 lipca 3,5-letnią umowę z obrońcą Widzewa Łódź Tomaszem Lisowskim. Jak dowiedziała się ?Gazeta? piłkarz trafi do Kielc jednak już teraz.
25-letni defensor to jeden z dziewięciu zawodników Widzewa, który po zakończeniu rundy jesiennej został wystawiony na sprzedaż. Jego kontrakt wygasa w czerwcu, więc dla łodzian to ostatni moment, aby na nim zarobić. - Rozmawiamy z Widzewem na temat jego przejścia do nas już zimą. Trudno jednak przewidzieć kiedy sprawę uda się pozytywnie zakończyć, bo łódzki klub na pewno będzie chciał odpowiednio zarobić na transferze, a my musimy przecież ostrożnie dysponować naszymi środkami - mówi Jarosław Niebudek, dyrektor ds. sportowych.

Według naszych informacji kluby są bliskie porozumienia i zawodnik jeszcze w tym tygodniu miałby dołączyć do Korony. Lisowski to jeden z nielicznych w polskiej ekstraklasie lewonożnych obrońców. Wobec wciąż niepewnej przyszłości w Kielcach powracającego po kontuzji Nikoli Mijailovicia zabezpieczenie tej pozycji w defensywie to jeden z priorytetów trenera Marcina Sasala. - Jego atutem jest również to, że może bez problemów zagrać na boku pomocy, co daje nam dodatkowe pole manewru - przyznaje szkoleniowiec Korony.

Lisowski jest wychowankiem Zatoki Braniewo, później występował w Amice Wronki i Górniku Łęczna. Od 2007 roku był piłkarzem Widzewa Łódź. W ekstraklasie zagrał 57 razy, strzelił dwa gole. Na swoim koncie ma także za kadencji Leo Beenhakkera trzy mecze w reprezentacji Polski z Bośnią i Hercegowiną (2007 r.), Finlandią i Estonią (oba w 2008 r.).

Pozyskanie 25-letniego obrońcy ma być dopiero początkiem transferowej ofensywy w Koronie. - Myślę, że jeszcze w tym tygodniu będziecie mieli znowu o czym pisać - ponownie tajemniczo zapowiada dyrektor Niebudek.