Juniorzy Korony w finale MP

Piłka nożna. Podopieczni Marka Parzyszka zagrają o medale mistrzostw Polski juniorów.

W rewanżowym meczu półfinałowym kielczanie zremisowali z Radomiakiem w Radomiu 1:1 (0:0). Gospodarze byli stroną przeważającą, zwłaszcza po tym jak w 45 min. gracz gości Bartłomiej Motyl zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu. Gospodarze dopięli jednak swego dopiero sześć minut przed końcem regulaminowego czasu - prowadzenie dał im strzał Piotra Szczodrego. W końcówce próbowali jeszcze huraganowymi atakami odrobić całość strat (w Kielcach Radomiak przegrał 0:2), ale nadziali się na kontrę. W czwartej minucie doliczonego czasu wyrównał, przesądzając sprawę awansu kielczan, Tomasz Ryczek.

Finały mistrzostw Polski odbędą się w dniach 6-10 lipca we Włocławku.