Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Wstrząsy w zabrzańskim Górniku

Piłkarze z Zabrza grają nieźle, ale pensji nie dostają. A za chwilę mogą stracić prezesa, którego bronią kibice.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Beniaminek ekstraklasy zajmuje ósme miejsce w tabeli, ale ma długi i kłopoty z wypłatami dla zawodników, którzy od kilku miesięcy otrzymują tylko zaliczki. - Gdyby to była zwykła spółka, która przynosi ciągle straty, pewnie sprawa likwidacji byłaby oczywista. Tu jednak chodzi o Górnika, klub legendę, więc rozmawiamy o naprawie, nie likwidacji - twierdzi Krzysztof Lewandowski, wiceprezydent Zabrza. - Są rozmowy z różnymi firmami, które zastanawiają się nad współfinansowaniem klubu - dodaje wiceprezydent. To wszystko dzieje się w momencie, kiedy rozstrzyga się sprawa licencji na grę w kolejnym sezonie.

Niepewna jest posada prezesa Łukasza Mazura, który przed rokiem zastąpił Jędrzeja Jędrycha. Kibice przygotowali oświadczenie, w którym bronią obecnego szefa klubu. "Jesteśmy zaniepokojeni informacjami o mającej nastąpić w najbliższym czasie zmianie na stanowisku prezesa (...) Działania obecnego Prezesa w oczach sympatyków Górnika Zabrze budzą akceptację i wielkie uznanie, niestety dla właściciela - firmy Allianz - nie mają najmniejszego znaczenia.(...) - napisali m.in. przedstawiciele Klubu Sympatyków Górnika.

Właściciele Górnika już odpowiedzieli. - Jestem zniesmaczony ciągłymi atakami na Allianz, który jakoby miał być głównym winowajcą obecnej trudnej sytuacji Górnika. Wszyscy plują na naszą firmę. Tymczasem to zarząd Górnika jest niezdolny do zarządzania klubem, zwłaszcza w kwestii zdobywania przychodów - mówi "Gazecie" Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej Górnika. - Widzimy, że zarząd nie radzi sobie ze znajdowaniem sponsorów od dłuższego czasu. Daliśmy jasny sygnał, że to priorytet, tymczasem poza ogólnikami nic nie usłyszeliśmy. Dlatego na siebie wzięliśmy ciężar zdobycia inwestora. Rozmowy trwają i mam nadzieję, że zakończą się powodzeniem - stwierdził Mueller. I zapewnia, że Allianz nie zamierza się wycofywać z klubu.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę »

Więcej o: