Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grzegorz Bonin w Grecji? Górnik szuka zastępcy

Czy pomocnik Górnika trafi do ligi greckiej? - Karty rozdają władze Górnika - uważa Krzysztof Jakubczak, menedżer piłkarza.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv ?

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczynają we wtorek treningi przed rundą wiosenną. Zawodników z samego rana czekają zajęcia teoretyczne, które poprowadzi Adam Nawałka. Następnie odbędą się treningi w klubowej hali, zaś od 11 trening na sztucznej nawierzchni na obiektach Walki Zabrze. Dzień będzie intensywny, bo po południu zaplanowano kolejne zajęcia, tym razem w hali MOSiR-u na ulicy Matejki, gdzie mają się odbywać testy wytrzymałości biegowej.

Górnik chce zacieśnić współpracę z Ruchem Radzionków. Zgodnie z rozmowami między przedstawicielami obu klubów zawodnicy, którzy nie będą mieścili się w składzie ekipy z ekstraklasy, trafiać będą na wypożyczenie do pierwszoligowca. W kuluarach mówi się, że pierwszym takim piłkarzem może być Mateusz Zachara, który kilka dni temu przeszedł do Zabrza z Rakowa Częstochowa. Młody napastnik miałby niewielkie szanse, by wskoczyć do podstawowego składu, więc najpierw mógłby ograć się w Radzionkowie. Jednocześnie trwają rozmowy w sprawie pozyskania przez Górnika Miłosza Przybeckiego z "Cidrów".

Po ostatnim fiasku rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu Grzegorza Bonina w Zabrzu obie strony szukają nowych rozwiązań. Prezes Łukasz Mazur zapowiada, że kolejnej oferty nie zamierza piłkarzowi przedstawiać, rozpoczyna szukanie zawodnika na jego pozycję. Tymczasem niewykluczone, że Bonin przeniesie się do Grecji. Pomocnikiem Górnika zainteresował się jeden z klubów spod Akropolu. Decyzja ma zapaść w ciągu kilku dni. - Nie mogę potwierdzić, że to faktycznie Grecja, ale rozmowy trwają. Czy Grzegorz odejdzie z Zabrza jeszcze tej zimy? Karty rozdają władze Górnika - uważa Krzysztof Jakubczak, menedżer piłkarza.