Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Górnik Zabrze wywalczył remis w Świnoujściu

Mecz na szczycie pierwszoligowych rozgrywek ściągnął na stadion w Świnoujściu 4 tys. widzów. Ponad 300 przyjechało z Zabrza.
Górnik w pierwszych minutach przeważał. Grał odważnie, częściej był przy piłce i stwarzał dobre okazje bramkowe. Bramkarz Floty Sergiusz Prusak musiał kilka razy interweniować, ale okazał się m.in. lepszy w groźnych sytuacjach Przemysława Pitrego i Mariusza Dzienisa.

Po kwadransie do inicjatywy doszli gospodarze. Po prawej stronie szarpał Rafał Andraszak. Pomocnik świnoujskiej jedenastki grał w Górniku 2,5 roku, więc bardzo mu zależało, by przypomnieć się tej drużynie. W pierwszej połowie Andraszak był jednym z lepszych zawodników na boisku.

W środku boiska aktywny był Ferdinand Chifon, a z przodu Charles Nwaogu i Krzysztof Rusinek. Tym razem to bramkarz Górnika Sebastian Nowak musiał pracować. Wyspiarze nie mieli super okazji, ale Chifon po strzale z prawej strony trafił w poprzeczkę. - Kto pierwszy strzeli bramkę, ten wygra. Mecz na remis - mówił w przerwie Michał Karwan, obrońca Górnika.

W drugiej połowie już pierwsza akcja rezerwowego pomocnika Grzegorza Skwary mogła zakończyć się golem. Świetnego podania nie wykorzystał jednak Krzysztof Rusinek. Po chwili Skwara zdecydował się na strzał z dystansu i Nowak sparował piłkę na słupek.

Flota w drugiej połowie zdecydowanie przeważała. Górnik - z każdą minutą opadający z sił - jedynie się bronił i Nowak musiał wiele razy interweniować. Gospodarze nie wykorzystali jednak choćby jednej z kilku dobrych okazji.

- Remis jest sprawiedliwy. Górnik miał dwie świetne okazje, my też mieliśmy dwie. Możemy teraz żałować, że nie potrafiliśmy ich skończyć, ale mamy remis i trzeba się z niego cieszyć - podsumował Prusak.

Flota Świnoujście - Górnik Zabrze 0:0

Flota: Prusak - Fechner, Jarun, Mazurkiewicz, Kubowicz, Andraszak, Niewiada Ż, Chifon (46. Skwara), Polak (66. Sojka), Rusinek (81. Tyc), Nwaogu.

Górnik: Nowak - Kulig, Pazdan, Karwan, Magiera - Madejski, Bonin Ż (92. Krotofil), Danch, Przybylski, Dzienis Ż (68. Gorawski) - Pitry (74. Arifović Ż)

Sędziował: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów: 4000.