Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mocne wejście Komornickiego

Pierwszy sparing Górnika z trenerem Ryszardem Komornickim wypadł okazale. Zabrzanie wysoko rozbili czwartoligowca z Płońska.
Komornicki ma do dyspozycji tych samych piłkarzy co Henryk Kasperczak, jednak stawia na inne ustawienie. Zabrzanie zagrali dziś dwójką napastników i z Grzegorzem Boninem wreszcie w pomocy, a nie jak w minionej wiosny - na obronie. Ofensywnie grający zawodnik od razu odwdzięczył się szkoleniowcowi i po niespełna dwóch kwadransach miał na koncie dwa strzelone gole.

Komornicki swoich piłkarzy nie oszczędza i nawet w dniu meczu zaaplikował im wcześniej przedpołudniowy trening. - Trener wpaja nam nowa mentalność, pracy jest dużo więcej, ale i zadanie przed nami wyjątkowo ważne, bo musimy wrócić do ekstraklasy - mówi Adam Banaś, który wczoraj na meczu z Tęczą pojawił się w cywilu. - Doznałem lekkiego urazu na porannym treningu, pojawił się ból jednego mięśnia, ale myślę, że w następnym sparingu już zagram - deklaruje defensor. Ten następny mecz to sobotni pojedynek z ekipą krakowskiej Wisły, która gra w Młodej Ekstraklasie.

W Zabrzu spekulowano czy ktoś wzmocni Górnika, ale nadzieje na znane nazwiska są raczej minimalne. Z Gwarka ma być wykupiony utalentowany obrońca Marek Krotofil. Plotkuje się o Piotrze Rockim, jednak wiele wskazuje, że doświadczony napastnik może wybrać Podbeskidzie, z którym prowadzi zaawansowane rozmowy. Na meczu pojawił się natomiast były defensor Górnika Błażej Radler, który nieoficjalnie przyznał, że chętnie wróciłby do Zabrza.

Górnik poinformował, że przygotował już pismo do sądu, w którym domaga się od Tomasza Hajty zwrotu 100 tysięcy złotych. Póki co minął termin zapłaty wyznaczony w wezwaniu, a klub czeka jeszcze tylko na oficjalne potwierdzenie występu Hajty ze spółki Ekstraklasa.

Górnik Zabrze - Tęcza Płońsk 7:0 (4:0)

Bramki: Bonin 2 (5., 27.), Przybylski (16.), Jarka (33.), Szczot (53.), Kiżys (85.), Madejski (87.)

Górnik: Vaclavik - Gancarczyk, Danch, Pazdan, Magiera - Bonin, Strąk, Przybylski, Papeckis - Jarka, Pitry; Grali ponadto: Nowak, Krotofil, Szczot, Madejski, Szymura, Trznadel, Kiżys, Wereszczyński, Skorupski.