Białorusini lepsi od Górnika

Nie udał się Górnikowi test mecz przed kluczowym spotkaniem w Gliwicach.

Górnik przegrał sparingowy mecz z Bielszyną Bobrujsk. Rywale to trzeci zespół minionego sezonu w białoruskiej drugiej lidze. Spotkanie odbyło się w Dzierżoniowie, gdzie ekipa przeciwników przygotowuje się do swoich rozgrywek.

Białorusini jedynego gola meczu strzelili w 6 minucie. W składzie Górnika zabrakło kontuzjowanego Przemysława Pitrego, a narzekający ostatnio na uraz kolana Michał Pazdan zagrał 45 minut. To spotkanie było testem przed piątkowym meczem ligowym Górnika w Gliwicach, który jest dla ekipy trenera Henryka Kasperczaka wyjątkowo ważny.

Pod nieobecność Pitrego w ataku Górnika próbowany Dawid Jarka, a w defensywie pojawił się Maris Smirnovs. Łotysz w Gliwicach zagra w miejsce Adama Banasia, który nie może wystąpić z powodu umowy między obu klubami.

Bielszyna Bobrujsk - Górnik Zabrze 1:0 (1:0) Górnik: Nowak - Bonin, Smirnovs, Pazdan (46. Banaś), Magiera - Szczot, Danch (46. Przybylski), Kiżys, Kołodziej, Zahorski - Jarka