Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarze CSKA Moskwa zniszczyli Puchar Rosji

Piłkarze CSKA Moskwa pokonali drugoligową Ałanię Władykaukaz 2:1 (1:1) w niedzielnym finale Pucharu Rosji i po raz szósty w historii wygrali te rozgrywki. W czasie świętowania zwycięstwa piłkarze zniszczyli trofeum - kryształowa część pucharu odpadła od jego podstawy.
Puchar Hiszpanii pod koła autobusu upuścił Sergio Ramos z Realu Madryt, mistrzowską paterę Ajaxu Amsterdam upuścił z autobusu Maarten Stekelenburg, a hokeiści Finlandii po triumfie na Hokejowych Mistrzostwach Świata Elity również zniszczyli swoje trofeum. Plaga trwa, bo piłkarzom CSKA rozpadł się należący już do zespołu Puchar Rosji .

Tuż po meczu, już w szatni CSKA, piłkarze świętowali zdobycie Pucharu Rosji w 100-lecie istnienia klubu. Puchar napełniony szampanem wędrował z rąk do rąk, od prezesów, po zawodników i innych członków zespołu. W momencie, gdy napić się z niego chciał czeski napastnik CSKA Tomas Necid trofeum się rozpadło - jego kryształowa część została w rękach Czecha, a podstawa leżała na podłodze.

- Nic o tym nie wiem. Ja pucharu nie zepsułem. Już taki dostałem. Kto zepsuł? Już nawet nie pamiętam. Szczerze mówiąc nie rozumiem, jak to się mogło stać. Niech następnym razem zrobią mocniejszy. To na pewno nie moja wina, wrobiono mnie - z uśmiechem na twarzy mówił o zajściu napastnik CSKA.

To nie pierwszy raz, gdy Puchar Rosji ucierpiał z rąk triumfatorów rozgrywek. W 2007 roku kapitan Lokomotywu Dmitrij Łośkow uszkodził trofeum po zwycięstwie w finale nad FK Moskwą.

W tegorocznym Pucharze Rosji obie bramki dla CSKA, w 13. i 69. minucie, strzelił Seydou Doumbia z Wybrzeża Kości Słoniowej. Gola dla pokonanych uzyskał Brazylijczyk Danilo Neco w 23. Stołeczny zespół już wcześniej zapewnił sobie prawo gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów, dlatego Ałania, lider zaplecza ekstraklasy, będzie występowała w Lidze Europejskiej.

Prezes FC Porto nie odda Villas-Boasa ?