Liga szkocka. Neil Lennon zaatakowany przez kibola

Trener Celtiku Glasgow, Neil Lennon, został zaatakowany przez kibola podczas środowego meczu z Hearts na stadionie w Edynburgu

Gdy Gary Hooper strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, a Celtic wyszedł na prowadzenie 2:0, kibol ruszył z trybuny przeznaczonej dla kibiców gospodarzy i próbował zaatakować Lennona. Ochroniarze i policjanci w końcu zdołali powalić go na ziemię.

To tylko jeden z wielu podobnych wypadków w życiu pochodzącego z Irlandii Północnej trenera. Wielokrotnie grożono mu już śmiercią.

W zeszłym miesiącu przechwycono zaadresowaną do niego paczkę, w której znajdowały się naboje. To również tylko jedna z wielu podejrzanych przesyłek, jakie mu wysyłano.

Celtic wygrał spotkanie 3:0 i ocalił szanse na tytuł przed ostatnią, niedzielną kolejką. Jego arcyrywal, Glasgow Rangers, ma jeden punkt więcej.