Liga szwedzka. Mecz przerwany, sędzia trafiony petardą

Mecz ligi szwedzkiej pomiędzy Syrianska a AIK Sztokholm został przerwany po dwudziestu minutach, po tym jak sędzia liniowy Daniel Warnmark został trafiony petardą rzuconą przez kibola.

- Sędzia liniowy musiał udać się do szpitala. Z tego powodu przerwałem mecz. Petarda wybuchła tuż przy jego głowie. Doznał obrażeń ucha i do tej pory jest roztrzęsiony - powiedział sędzia główny tego meczu Martin Stroemberg.

Syrianska w tym momencie meczu prowadziła 1:0, a jej rywale grali na dodatek w dziesiątkę po czerwonej kartce Teteha Bangury.

Na boisko trafiło kilkanaście petard rzuconych przez chuliganów. Nie wiadomo czy mecz będzie powtórzony czy też wznowi się go w tym momencie w którym został przerwany.

Przerywane były też poprzednie derby Sztokholmu pomiędzy AIK-iem a Djurgarden. Tam również na kibole rzucali na boisko petardami.