Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga rosyjska. Piłkarz skarży klub do FIFA za pobicie

Czarnogórski napastnik Nikola Nikezić twierdzi, że został pobity za odmowę rozwiązania kontraktu z rosyjskim klubem Kubań Krasnodar. - Czysty idiotyzm - skomentował doniesienia dyrektor sportowy drużyny Sergiej Doronczenko.
Nikola Nikezić wysłał list do prezydenta FIFA Seppa Blattera, w którym opisał co spotkało go w klubie rosyjskiej Premier League. Opisał w nim, jak to 7 marca został pobity przez dwóch mężczyzn w siedzibie klubu w Krasnodarze, w południowej Rosji. Kopia jego listu została opublikowana we wtorek na stronie internetowej związku zrzeszającego rosyjskich piłkarzy, obok wideo z wypowiedzią piłkarza, w której ujawnia, że mężczyźni mieli przy sobie broń i bał się, że mogą uczynić go niepełnosprawnym.

- Kiedy odpowiedziałem, że mój kontrakt jest ważny jeszcze tylko rok, otrzymałem potężny cios w wątrobę - napisał Nikezić. Przyznał, że podpisał rozwiązanie umowy obawiając się o swoje życie, po tym jak był bity przez 20 minut. Zanim napastnicy zmusili go do podpisania papierów, grozili mu. - W Czarnogórze żyje wielu Rosjan, mogą zawsze znaleźć ciebie i członkoów twojej rodziny, więc nie rób niczego głupiego - miał usłyszeć piłkarz.

Wcześniej Nikezicia miał odwiedzić klubowy trener, Nikołaj Klistunow. Namawiając go do rozwiązania kontraktu miał mu dać do zrozumienia, że w razie odmowy może nie być w stanie opuścić Rosji, albo wróci do Czarnogóry jako niepełnosprawny. Co ciekawe, osoba o takim imieniu i nazwisku nie figuruje na stronie internetowej Kubania.

Klub zapowiada pozew

Dyrektor sportowy Kubania Sergiej Doronczenko zapowiedział pozwanie zawodnika do sądu.

- To oczywiste, że piłkarz i jego znajomi chcą po prostu pieniędzy od Kubania. Jesteśmy zszokowani taką wiadomością. Czysty idiotyzm - skomentował Doronczenko.

Kontrakt 29-letniego Nikezicia wygasał w listopadzie, ale gracz dowiedział się, że jest w klubie zbędny i nie pojechał na obóz treningowy do Turcji. Zabroniono mu nawet trenować z zespołem juniorów.

Kubań zaczął sezon w niedzielę od porażki 0:2 z Rubinem Kazań. Prezydent klubu Alexander Tkaczow jest potężnym gubernatorem regionu Krasnodar i bliskim znajomym Władimira Putina. Pod wodzą byłego trenera Wisły Kraków Dana Petrescu Kubań wygrał w zeszłym roku drugą ligę i powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji.

Kim jest Nikezić?

Nikola Nikezić ma 29 lat, gra na pozycji napastnika. Ma za sobą jeden mecz w reprezentacji Czarnogóry.

Po udanych sezonach w słoweńskich klubach NK Domzale i ND Gorica trafił do francuskiego Le Havre. W latach 2007-09 rozegrał tam 46 meczów strzelając 14 bramek. W Karsnodarze grał od 15 marca 2010 roku, w 31 występach strzelił cztery bramki.

Wolisz Ekstraklasę? Wejdź do gry i Wygraj Ligę! ?