Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Beenhakker po klęsce z PSV: Czy mesjasz na ławce byłby lepszy?

Były selekcjoner reprezentacji Polski Leo Beenhakker, który pełni obecnie funkcję dyrektora technicznego Feyenoordu Rotterdam, przyznał po klęsce z PSV Eindhoven, że wciąż ufa trenerowi Mario Beenowi i nie ma w ogóle tematu jego zwolnienia. - Czy mesjasz na ławce byłby lepszy? - pyta wymownie Holender po przegranej aż 0:10 z odwiecznym rywalem.
Piłkarze z Rotterdamu nigdy w historii występów w Eredivisie nie przegrali tak wysoko. PSV rozegrało kapitalne spotkanie. Wysoka wygrana pozwoliła im na awans na pierwsze miejsce w tabeli Eredivisie. Feyenoord nadal okupuje strefę spadkową (16. miejsce).

Beenhakker, który jest w klubie odpowiedzialny m.in. za transfery przyznał po meczu, że jak na razie nie ma planów zwolnienia szkoleniowca: - Nie mam pewności, czy wypowiadam się w imieniu całych władz klubu, ale od siebie mogę powiedzieć, że całkowite odejście trenera w ogóle nie wchodzi w grę - powiedział Leo.

- Czy mesjasz na ławce byłby lepszy? Mamy przecież świetny sztab szkoleniowy - dodał były trener naszej kadry. - Been spytał się piłkarzy po meczu, czy podważają jego pozycję jako szkoleniowca, ale nie otrzymał żadnej odpowiedzi, więc dla mnie sprawa jest jasna - zdradził Beenhakker.

- Nie ma najmniejszego sensu nawoływać teraz do zwalniania kolejnych osób. To co się stało jest straszne, to naprawdę dno. Ale jesteśmy tak mocni, że z tego wyjdziemy, gwarantuję - zadeklarował Holender, który przyznał także, że jak na razie jest pewien swojej przyszłości w klubie z Rotterdamu.

- Całe to zamieszanie jakie pojawiło się wokół mojej osoby jest zrozumiałe. W lutym odbędzie się posiedzenie zarządu klubu i on zajmie się moją przyszłością - powiedział.

Z kolei sam Been na konferencji prasowej po meczu był wyraźnie przybity: - Oto trener, któremu jest bardzo wstyd. Nasza obrona była skandaliczna. Ból po przegranej 0:10 jest dla mnie ogromny - nie tylko jako trenera, ale także jako kibica. To jest ogromna czarna karta w historii Feyenoordu - powiedział trener.

Feyenoord rozgromiony przez PSV - 0:10! ?