Liga francuska. Kolejny gol Jelenia, Auxerre rozgromiło Lorient

Ireneusz Jeleń znów błysnął w lidze francuskiej. W meczu z Lorient Polak strzelił gola, a po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny i wyrzucił z boiska bramkarza rywali. Auxerre wygrało 4:1 i zachowało drugie miejsce w tabeli.
Zobacz bramkę Jelenia na Zczuba.tv »

Pierwszego gola dla drużyny Dariusza Dudki i Ireneusza Jelenia strzelił w 36. minucie meczu Oliech. Już dwie minuty później wynik podwyższył Jeleń, dla którego był to 11. gol w rozgrywkach ligi francuskiej w tym sezonie. Bramka padła po dalekim podaniu Benoit Pedrettiego i błędzie obrony gości, który wykorzystał Jeleń lobując Fabiena Audarda. Do przerwy Auxerre prowadziło zatem 2:0.

Już po 11 minutach drugiej połowy było 3:0 - autorem gola Birsa. W tym momencie było prawie pewne, że Auxerre zainkasuje trzy punkty, tym bardziej, że od 57. minuty przyjezdni grali w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Jeremy Morel. Przekonanie to zachwiał w 82. minucie Gameiro, strzelając gola dla gości. Wątpliwości rozwiał jednak Hengbart w 89. minucie, który ustalił wynik spotkania na 4:1. Wykorzystał on karnego po faulu Audarda na Jeleniu. Bramkarz Lorient dostał za przewinienie czerwoną kartkę, a więc goście grali ostatnie trzy minuty w dziewiątkę.

Dariusz Dudka zagrał pełne 90 minut, a Ireneusz Jeleń zszedł z boiska w 89. minucie. Prestiżowy francuski dziennik L'Equipe wysoko ocenił występ polskiego napastnika: Jeleń otrzymał siódemkę (w dziesięciostopniowej skali). Lepiej w Auxerre zaprezentował się tylko strzelec pierwszego gola, Oliech, który zdaniem dziennikarzy L'Equipe zasłużył na ósemkę. Dariusz Dudka otrzymał najsłabszą w zespole (obok Berthoda i Sorina) piątkę.

W innych meczach Ligue 1 na uwagę zasługuje szczęśliwe zwycięstwo Olympique Marsylia. Lider tabeli pokonał Boulogne na wyjeździe 2:1, strzelając gola z karnego w 95. minucie (jedenastkę wykorzystał Taiwo). Natomiast hit 33. kolejki ligi francuskiej: Bordeaux - Olympique Lyon zakończył się korzystnym dla Auxerre remisem 2:2. Gole dla gospodarzy strzelali Chamakh i Plasil, dla Lyonu zaś Ederson i Cris.

Tabela ligi francuskiej na pięć kolejek przed końcem sezonu wygląda następująco: