Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Korupcja w piłce. Masowe aresztowania w Turcji

Turecka policja aresztowała 46. osób podejrzanych o udział w procederze ustawiania wyników meczów. Śledztwo prowadzone przez niemiecką policję dotyczy dwustu meczów w jedenastu krajach.
Aresztowano 46. osób w 26. miastach i miejscowościach na terenie całej Turcji. Wśród zatrzymanych znajdują się znani piłkarz i trenerzy. Akcja policji ma związek z toczącym się od czterech miesięcy śledztwem, prowadzonym w Niemczech.

Niemieccy śledczy podejrzewają, że piłkarze i sędziowie ustawili rezultaty nawet dwustu spotkań w jedenastu krajach, z czego około trzydziestu w Turcji.

Wśród zatrzymanych znajduje się nie grający od pięciu lat Arif Erdem, jeden z bardziej znanych tureckich piłkarzy, a obecnie asystent trenera w drużynie Buyuksehir Belediyespor Stambuł.

Arif Erdem był jedną z największych gwiazd w historii Galatasaray Stambuł. Rozegrał w barwach tego zespołu 292 mecze, strzelając 101. bramek, wydatnie przyczynił się do wygrania w 2000 roku Pucharu UEFA.

W reprezentacji Turcji w 60 występach zaliczył 11 trafień. Zdobył brąz na mundialu w 2002 roku. Ma za sobą krótki epizod w brawach Realu Sociedad San Sebastian.

Ceny biletów zamrożone w Manchesterze United ?