Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłkarz Chapecoense przeżył katastrofę lotniczą, a teraz z całych sił walczy o powrót na boisko [WIDEO]

Alan Ruschel to piłkarz brazylijskiego klubu Chapecoense, który przeżył katastrofę lotniczą. W środę na swoim Instagramie zamieścił on film, na którym widać jak pracuje z całych sił, by jeszcze wrócić na boisko.
Alan Ruschel jest jednym z sześciu pasażerów, którzy przeżyli katastrofę samolotu pod kolumbijskim Medellin. Piłkarz powoli dochodzi do siebie. W środę na swoim Instagramie zamieścił film, na którym widać jak pracuje z całych sił, by wrócić na boisko.

- Nie pamiętam nic z wypadku. Kiedy mi powiedziano, co się wydarzyło, to było jak koszmarny sen. Ze skrawków informacji, które do mnie docierają, zaczynam coś rozumieć. Staram się o tym nie rozmawiać, unikam oglądania wiadomości, ale z tego co słyszałem, przyczyną była chciwość pilota - mówił Ruschel kilka tygodni po katastrofie, którą przeżył najprawdopodobniej tylko dlatego, że kilka minut przed startem zmienił miejsce w samolocie.

Ruschel pod koniec grudnia zdradził, że chciałby pojawić się na boisku za około pół roku. - Zrobię wszystko, by wrócić. By dać radość Plinio (prezydentowi Chapecoense Davidowi de Nes Filho), lekarzom i innym. Potrzebuję jeszcze dwóch miesięcy, by wzmocnić kręgosłup i kolejnych trzech na odzyskanie masy mięśniowej - mówił.

W katastrofie zginęło 71 osób, w tym 19 piłkarzy brazylijskiego klubu.