Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Kibice w Serbii obrażali go przez cały mecz. Zszedł z boiska z łzami w oczach

- Chcę o tym zapomnieć tak szybko, jak się da - powiedział Everton Luiz, którego kibice Rad Belgrad lżyli przez cały mecz na tle rasowym. Jego zespół - Partizan - wygrał 1:0. Brazylijczyk schodził z murawy ze łzami w oczach.
Ultrasi Rad Belgrad lżyli Luiza przez cały mecz. Nie reagowali na komentarze spikera, arbiter też nic nie wskórał. W pewnym momencie meczu na jednej z trybun rozwieszono płachtę z rasistowskim hasłem, ale została ona szybko usunięta przez stewardów.

Po końcowym gwizdku Luiz pokazał kibicom przeciwnej drużyny środkowy palec i wskazał na logo Partizana. To rozpętało jatkę na boisku.

Luiz Everton się rozpłakał. Z boiska schodził razem z kolegami, którzy go przytulali i pocieszali. - Obrażali mnie przez cały, a zawodnicy gospodarzy na to nie reagowali, a wręcz wspierali te okrzyki. Atakowali mnie - mówił Brazylijczyk serbskim reporterom.

- Chcę o tym zapomnieć tak szybko, jak się da. Uwielbiam Serbię i ludzi, którzy tu mieszkają. To dlatego płakałem. Ale mówicie "nie" rasizmowi - dodał piłkarz, który w lidze serbskiej gra od ponad roku.