Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Katastrofa samolotu Chapecoense. Oficjalnie: Zespół otrzyma trofeum Copa Sudamericana i nagrodę pieniężną!

Chapecoense otrzyma trofeum Copa Sudamericana (południowoamerykański odpowiednik Ligi Europy)! Taką decyzję na wniosek Atletico Nacional, rywala Chapecoense w finale rozgrywek, podjął CONMEBOL (południowoamerykańska konfederacja piłkarska).
Chapecoense miało zagrać w finale z Atletico Nacional, ale w drodze na ten mecz doszło do tragedii. Samolot z 77 ludźmi na pokładzie rozbił się w kolumbijskim Medellin. Zginęło 71 osób, w tym 19 piłkarzy. Przeżyło jedynie sześć osób, w tym trzech zawodników.

Po tej katastrofie Atletico Nacional od razu zaapelowało o to, by trofeum trafiło do rywali. Teraz stanie się to faktem. - CONMEBOL przyzna Chapecoense puchar - poinformował już w niedzielę prezes brazylijskiego klubu Ivan Tozzo w rozmowie z "TV Globo". - W dodatku klub otrzyma nagrodę w wysokości dwóch milionów dolarów. Wszystko jest potwierdzone. Nie wiem, czy odbędzie się ceremonia odebrania pucharu - dodał.

Prezes podziękował przy okazji całemu środowisku piłkarskiemu za pomoc w tych trudnych chwilach. - Otrzymujemy wsparcie ze wszystkich federacji - brazylijskiej, CONMEBOL, FIFA, a w szczególności od mieszkańców Chapeco. Teraz zaczynamy skupiać się na przebudowie zespołu. Ludzie w Chapeco chcą piłki, kochają ją. Musimy więc kontynuować ten projekt.

Co ciekawe, Chapeconese otrzymało już to trofeum od... zeszłorocznych zwycięzców. Santa Fe oddało puchar brazylijskiemu klubowi z własnej woli.Katastrofa samolotu Chapeconese

Do katastrofy samolotu z piłkarzami brazylijskiego klubu Chapecoense na pokładzie doszło w poniedziałkowy wieczór czasu lokalnego. 71 osób straciło życie, a sześciu pasażerów - w tym trzech piłkarzy - przeżyło. Do tragedii doszło wskutek wyczerpania się zapasów paliwa.

Co dalej z Chapecoense?

Chapecoense zajmuje 9. miejsce w lidze brazylijskiej na kolejkę przed końcem sezonu. Ostatni mecz prawdopodobnie się jednak nie odbędzie - klub nie chce go rozgrywać, tak samo jak i ich rywale. Atletico Mineiro jest gotowe oddać walkowera, bo nikt w tej chwili nie myśli o grze w piłkę nożną.

Pozostali rywale z ligi brazylijskiej chcą pomóc Chapecoense w każdy możliwy sposób. Poprosili władze ligi o ustalenie trzyletniego okresu, podczas którego klubowi nie będzie grozić spadek. Dodatkowo zaoferowali Chapecoense darmowe wypożyczenia piłkarzy.Setki kibiców oddały hołd zmarłym piłkarzom Chapecoense. Przejmujące [ZDJĘCIA]