Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tragedia Chapecoense. Piękny gest telewizji

W czwartek miał odbyć się pierwszy z dwóch finałowych meczów Copa Sudamericana pomiędzy kolumbijskim Atletico Nacional i Chapecoense. Do spotkania nie doszło, ponieważ w środę rano rozbił się samolot brazylijskiej drużyny, zginęło 71 z 77 osób na pokładzie. Mecz odwołano, ale telewizja Fox zdecydowała się go pokazać.
Wielka tragedia brazylijskiego klubu poruszyła cały świat, nie tylko społeczność piłkarską. Z wszystkich stron płynęły kondolencje oraz głosy i gesty wsparcia dla Chapecoense. Drudzy finaliści z Atletico Nacional poprosili federację południowoamerykańską, by ta przyznała tytuł mistrzowski Copa Sudamericana swoim rywalom.

Na stadionie Chapecoense trwało czuwanie, w innych ligach oraz rozgrywkach toczonych w środę mecze były poprzedzone minutą ciszy. W katastrofie zginęło 19 zawodników, cały sztab trenerski i najważniejsi piłkarze. Przyczyną tragedii był brak paliwa w samolocie.

Jednym z gestów połączenia się w żałobie ze społecznością Chapecoense pokazał brazylijski oddział telewizji Fox Sports, który miał nadawać finał Copa Sudamericana. W tragedii samolotu zginął również sześciu dziennikarzy tej stacji, m.in. popularni komentatorzy oraz reporterzy Deva Pascovicci, Paulo Julio Clement i Victorino Chermont. Dlatego w porze meczu na antenie stacji ukazał się czarny ekran z krótkim napisem w postaci hashtaga: #90minutosdesilencio, czyli "90 minut ciszy". Nad jest typowa telewizyjna grafika z nazwami drużyn grających w finale oraz zegar odmierzający czas spotkania.Setki kibiców oddały hołd zmarłym piłkarzom Chapecoense. Przejmujące [ZDJĘCIA]

","@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/43/13/14/z21049667V,Kibice-Chapecoense.jpg","name":"Kibice Chapecoense","@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/41/13/14/z21049665V,Modlitwa-na-stadionie-Chapecoense.jpg","name":"Modlitwa na stadionie Chapecoense","@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/3e/13/14/z21049662V,Kibice-Chapecoense.jpg","name":"Kibice Chapecoense","@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/3d/13/14/z21049661V,Kibice-Chapecoense.jpg","name":"Kibice Chapecoense","@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/2e/15/14/z21058094V,Hold-Fox-Sports.jpg","name":"Hołd Fox Sports","@type":"ImageObject"}]}