Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Łukasz Teodorczyk zwrócił na siebie uwagę kolejnego klubu. To Trabzonspor

Łukasz Teodorczyk zwrócił na siebie uwagę Trabzonsporu - pisze portal "Trabzon Ajans".
Polak jest tylko wypożyczony do Anderlechtu z Dynama Kijów, ale Belgowie chcą go wykupić za 5 mln euro (tyle wynosi klauzula). Nie wiadomo jednak, czy na taki ruch zdecyduje się sam Teodorczyk. Znakomita forma - 12 goli w lidze i 5 w Lidze Europy - sprawiły, że zaczęły się nim interesować West Bromwich Albion, Stoke City czy Borussia Dortmund.

Teraz do tego grona dołącza Trabzonspor, którego wysłannicy ostatnio regularnie oglądali reprezentanta Polski w akcji. W ostatnich latach regularnie grał w europejskich pucharach, ale teraz radzi sobie bardzo słabo - po 12 kolejkach ligi tureckiej jest zaledwie dwa punkty nad strefą spadkową. Z tego powodu chce wzmocnić skład i interesuje się również dwoma innymi reprezentantami Polski - Kamilem Grosickim oraz Bartoszem Kapustką. Wątpliwe jednak, by przekonali któregoś z nich do transferu.

W przeszłości w Trabzonsporze grało kilku Polaków: Mirosław Szymkowiak, Arkadiusz Głowacki, bracia Paweł i Piotr Brożkowie oraz Adrian Mierzejewski.Lotnicze tragedie z udziałem piłkarskich drużyn
Więcej o: