Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga brazylijska. Chapecoense dostanie piłkarzy od innych klubów

Brazylijski klub Chapecoense, którego prawie wszyscy piłkarze zginęli we wtorek w katastrofie samolotu, dostał obietnicę darmowego wypożyczenia piłkarzy z innych zespołów ligi brazylijskiej
W Kolumbii rozbił się samolot z 81 osobami na pokładzie. Wielu z nich to piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego brazylijskiego zespołu piłkarskiego Chapecoense. Zginęło 76 osób. Większość pracowników klubu, którego przedstawiciele lecieli na finał Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy) z Atletico Nacional.

W całym piłkarskim świecie zapanowała żałoba. Rywale z ligi brazylijskiej nie ograniczyli się jednak tylko do zmiany zdjęć profilowych na portalach społecznościowych na logo klubu dotkniętego tragedią.

Szefowie pozostałych drużyn z pierwszej ligi zdobyli się na piękny gest - ogłosili, że za darmo wypożyczą swoich piłkarzy do Chapecoense. Na tym nie koniec: zamierzają również poprosić władze ligi o ustalenie trzyletniego okresu, podczas którego Chapecoense nie będzie grozić relegacja.

Kondolencje płyną jednak z całego świata i na innych krajowych drużynach zapewnienia o pomocy z pewnością się nie skończą. M.in. Benfica obiecała również darmowe wypożyczenie Chapecoense swoich graczy.

Lotnicze tragedie z udziałem piłkarskich drużyn