Liga belgijska. Dwa gole Łukasza Teodorczyka, porażka Anderlechtu

Reprezentant Polski znowu strzela. Dwie bramki Łukasza Teodorczyka nie uchroniły jednak RSC Anderlechtu od porażki z SV Zulte Waregem 2:3.

25-letni napastnik do siatki rywali trafiał w pierwszej połowie. Najpierw w 14. minucie Polak doprowadził do remisu 1:1, 17 minut później Teodorczyk dał Anderlechtowi prowadzenie 2:1. W obu przypadkach nasz reprezentant wykorzystał podania Rumuna Alexandru Chipciu. Dla reprezentanta Polski było to 10. i 11. trafienie w lidze w tym sezonie. We wszystkich rozgrywkach 25-latek uzbierał już 17 goli.

Mimo dwóch bramek Teodorczyk Anderlecht z liderem ligi belgijskiej przegrał. Przed przerwą gospodarzom prowadzenie dał Alessandro Cordaro. Zaraz na początku drugiej połowy kolejne dwie bramki zdobyli kolejno Timothy Derijck (z rzutu karnego) oraz M'Baye Leye.

SV Zulte Waregem prowadzi w rozgrywkach ligi belgijskiej z dorobkiem 33 punktów, wyprzedzając Oostende, Gent i Club Brugge. Anderlecht jest dopiero na piątym miejscu i do lidera traci aż osiem punktów.