Łukasz Teodorczyk nie przestaje trafiać

Łukasz Teodorczyk strzelił gola w piątym z rzędu meczu ligi belgijskiej. Tym razem przed napastnikiem Anderlechtu skapitulował bramkarz Mechelen. Zespół Polaka zwyciężył 2:0.

To dziewiąty gol Teodorczyka w tym sezonie ligi belgijskiej. W sumie w 17 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił dla Anderlechtu 12. goli.

W środowym spotkaniu Polak dał prowadzenie Anderlechtowi w 31. minucie. W akcji z lewej strony pola karnego strzelał na raty. Jego pierwsze uderzenie, prawą nogą, trafiło w plecy obrońcy, poprawka lewą nogą była już skuteczna. Zanim piłka wpadła do bramki, przeleciała jeszcze między nogami bramkarza.

Polak grał do 78. minuty i więcej już w tym meczu do bramki nie trafił. Teodorczyka zmienił Harbaoui. Trzy minuty później na 2:0 dla Anderlechtu podwyższył Tielemans z rzutu karnego.

Anderlecht z dorobkiem 24 punktów zajmuje drugie miejsce w lidze belgijskiej. Liderem jest Waregem, które ma o dwa punkty więcej.