Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Frank de Boer nie jest już trenerem Ajaksu Amsterdam. "To był fantastyczny czas"

Klub Arkadiusza Milika zmienia trenera. Frank de Boer nie jest już szkoleniowcem Ajaksu Amsterdam. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron - poinformował w czwartek holenderski klub na swojej oficjalnej stronie internetowej.
Frank de Boer złożył rezygnację po nieudanej walce o mistrzostwo Holandii, a zarząd klubu zaakceptował jego decyzję. - To był fantastyczny czas. Dostałem szansę pracy z pierwszym zespołem, za którą jestem bardzo wdzięczny. Nadszedł jednak czas na zmiany - powiedział Frank de Boer, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Ajax w ostatniej kolejce sezonu niespodziewanie zremisował z De Graafschap (1-1) i stracił szanse na mistrzostwo Holandii. W trakcie meczu Holender zdjął z boiska Arkadiusza Milika, najlepszego strzelca swojej drużyny. Kibice mieli za to duże pretensje, a holenderska prasa pisała, że "chemia pomiędzy Polakiem, a de Boerem już nie działa".

Światowe media coraz częściej sugerują, że przyszłość reprezentanta Polski w Ajaksie jest niepewna. Transferowe spekulacje z Milikiem w roli głównej trwają już od jakiegoś czasu. Polak przymierzany jest do klubów m.in. z Premier League czy Bundesligi.

Następcą 46-letniego trenera ma zostać Peter Bosz. Holender prowadzi izraelskie Maccabi Tel Awiw, a wcześniej pracował m.in. w Vitesse Arnhem i Heraclesie Almelo.Nie tylko Ajax Amsterdam! Real, Liverpool, Legia i TEN gol Mariusza Jopa... Najsłynniejsze przegrane sezony


Czy Frank de Boer powinien dalej prowadzić Ajax?