Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Frank Lampard najgorszym transferem w historii MLS?

Tak twierdzą amerykańscy dziennikarze. Lampard nie zagrał w tym roku jeszcze ani minuty, w środku sezonu komentować będzie Euro 2016 w BBC, a New York City FC zapłaci mu sześć milionów dolarów
Dziennikarz "New York Daily News" Stefan Bondy od dawna uważał, że najgorszym piłkarzem amerykańskiej ligi okazał się pozyskany z Barcelony w 2010 r. Rafael Marquez, który spędził dwa lata w New York Red Bulls, ale MLS - delikatnie mówiąc - nie zawojował.

Teraz jednak poprawił swoją listę najgorszych piłkarskich transferów Ameryki:Lampard miał być główną gwiazdą New York City FC, ale w dwa sezony rozegrał dotąd dziesięć spotkań. W tym roku nie zagrał jeszcze ani minuty. I nawet nie wiadomo, czy to się zmieni.

Redaktorzy sportowego serwisu "USA Today" przygotowali nawet specjalne kalendarium Anglika w New York City FC, by dowieść, że to najgorszy transfer w historii:

Lipiec 2014

Lampard zostaje drugą, po Davidzie Villi, gwiazdą NYCFC - klubu, który zadebiutuje w rozgrywkach w 2015 r.

Sierpień 2014

Manchester City ogłasza, że wypożycza Lamparda do Premier League. To możliwe, bo oba kluby mają wspólnego właściciela. Lampard ma wrócić do Stanów na inaugurację sezonu.

Styczeń 2015

Trener Manchesteru, Manuel Pellegrini, wyraża chęć zatrzymania pomocnika. Właściciel obu drużyn ogłasza, że w sumie to Lampard nigdy nie podpisał sztywnego kontraktu z klubem z Nowego Jorku i może zostać w City.

Lipiec 2015

Kończy się sezon w angielskiej ekstraklasie, więc Lampard przybywa do Nowego Jorku. Kontuzjowany. Leczenie trwa miesiąc.

Sierpień 2015

Lampard debiutuje w NYCFC z ławki rezerwowych. W sumie, strzela trzy gole w dziesięciu meczach, jego zespół nie kwalifikuje się do fazy pucharowej.

Obecnie

Lampard pauzuje od dziesięciu spotkań z powodu naciągnięcia mięśnia łydki. Nowojorczycy zajmują czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej, mają trzy zwycięstwa i mnóstwo pomocników w kadrze. Nie bardzo wiadomo, kogo miałby zastąpić Lampard.

Najlepsze wydarzyło się jednak w poniedziałek: BBC ogłosiło, że Lampard będzie przeprowadzał dla sieci analizy podczas Euro 2016, czyli dokładnie w środku sezonu MLS.

37-letni Lampard zarobi za sezon 2016 ok. sześć milionów dolarów.

"Desygnowanemu Graczowi za 6 mln dol udało się obrazić i oszukać fanów drużyny, ominąć pół sezonu, zawieść formą, a potem wystartować karierę telewizyjną, jednocześnie nie grając w dziesięciu kolejnych meczach. Tak zostaje się najgorszym transferem w historii MLS" - podsumowuje sportowy dział "USA Today".

Dziewczyna Grzegorza Krychowiaka Celia Jaunat została "szafiarką". Założyła modowego bloga [ZDJĘCIA]


Czy Lampard to najgorszy transfer do MLS?