Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Milik powinien odejść z Ajaxu? "Tak, ale za 20 mln euro"

- Gdybym był prezesem Ajaxu, to celowałbym w 20 milionów euro za niego. Ofertę na poziomie 15 mln bym odrzucił - mówi w "Super Expressie" Janusz Kowalik, była gwiazda ligi holenderskiej o ewentualnym transferze Arkadiusza Milika do innego klubu.
W ostatniej kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam tylko zremisował z De Graafschap i przegrał walkę o tytuł. W decydującym spotkaniu Arkadiusz Milik został zmieniony w 66 minucie. Wielu komentatorów uważa, że trener Frank de Boer popełnił błąd ściągając Polaka z boiska.

Jak można nie doceniać najlepszego strzelca zespołu? Myślę, że Arek to czuje i sądzę, że zdecyduje się na zmianę klubu. Skoro w niego nie wierzą, to radzę mu zmienić otoczenie - komentuje były piłkarz ligi holenderskiej Andrzej Niedzielan.

Transferowe spekulacje z Milikiem w roli głównej trwają już od jakiegoś czasu. Polak przymierzany jest do klubów m.in. z Premier League czy Bundesligi. Co powinien zrobić piłkarz latem?

- Powinien zadać działaczom pytanie: jestem napastnikiem numer 1 Ajaksu na dwa kolejne lata czy nie? Jeśli nie powiedzą wprost, że tak, to trzeba wstać od stołu i powiedzieć "do widzenia" - mówi w "Super Expressie" Janusz Kowalik, gwiazda ligi holenderskiej z lat 70.

Jego zdaniem Milik ma umiejętności, które pozwoliłyby mu zaistnieć w jednej czołowych lig Europy. - Gdybym był prezesem Ajaxu, to celowałbym w 20 milionów euro za niego. Ofertę na poziomie 15 mln bym odrzucił - uważa Kowalik.Nie tylko Ajax Amsterdam! Real, Liverpool, Legia i TEN gol Mariusza Jopa... Najsłynniejsze przegrane sezony