Eredivisie. Dlaczego Arkadiusz Milik zszedł z boiska? Frank de Boer tłumaczy

W ostatniej kolejce Eredivisie Ajax Amsterdam tylko zremisował z De Graafschap i przegrał walkę o tytuł. W decydującym spotkaniu Arkadiusz Milik został zmieniony w 66 minucie. - Nie rozgrywał dobrego meczu - tłumaczył trener Frank de Boer.
PSV Eindhoven pokonało na wyjeździe PEC Zwolle 3:1, a Ajax Amsterdam zremisował z De Graafschap 1:1 w ostatniej kolejce holenderskiej Eredivisie. To oznacza, że klub Arkadiusza Milika przegrał walkę o tytuł mistrzowski.

Do przerwy Ajax prowadził 1:0 po golu Niemca marokańskiego pochodzenia Amina Younesa, ale w 55. minucie wyrównał mocnym strzałem z ok. 16 metrów Bryan Smeets. Taki wynik Ajaxowi mistrzostwa nie dawał. Trener Frank de Boer zdjął polskiego napastnika w 66 minucie, w jego miejsce wszedł Anwar El Ghazim, skrzydłowy. Wynik do końca spotkania się nie zmienił.

De Boer po meczu tłumaczył, dlaczego zdecydował o zmianie Milika w 66 minucie. - Milik nie rozgrywał dobrego meczu. Potrzebowaliśmy kogoś szybszego, kto potrafi wykorzystać miejsce za linią obrony rywali, dlatego wstawiłem El Ghaziego. Milik to świetny zawodnik, ale El Ghazi jest szybszy i lepiej spisałby się w sytuacjach, które w pierwszej połowie miał Milik.

W zakończonym sezonie 22-letni napastnik zdobył 21 goli, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Najlepszy okazał się Vincent Janssen z AZ Alkmaar. Uzyskał łącznie 27 trafień, o jedno więcej od wspomnianego Luuka de Jonga z PSV.

Kompany, Verratti, Gundogan. Wielkie gwiazdy opuszczą Euro 2016

Czy Milik powinien zostać w Ajaksie?
Komentarze (20)
  • marekqat91

Oceniono 8 razy 8

Jakby rzeczywiście Milik grał taki słaby mecz to trener dostałby pytania dlaczego trzymał go tak długo a nie zdjął np. w połowie meczu. Oglądałem jakieś pół godziny, może trochę więcej i Milik w tym czasie oddał jakoś 3 strzały, po jednym padła dobitka ale ze spalonego. Miał kluczowe podanie na 12-15 metr ale strzał jego kolegi został zablokowany. Po dośrodkowaniu strzelił 'szczupakiem' i tylko dobra interwencja bramkarza uratowała zespół gospodarzy. 2-3 straty, nieudany drybling w polu karnym i tyle. Znacznie więcej dobrego niż złego. Pan de Boer zachowuje się jak dziecko. Poza tym Milik raczej nie zostanie w Ajaxie niezależnie czy Franek zostanie na stanowisku czy nie, z jego wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że zostanie jeśli Ajax będzie grał w LM a więc jeśli wygra ligę. Jakby chciał grać w eliminacjach to równie dobrze mógłby się przenieść do Legii. Także czekam na informacje o ofertach za Arka i życzę mu powodzenia, a przede wszystkim dobrego następnego trenera.

• pcat

Oceniono 7 razy 7

Ja też walcząc o zwycięstwo zdjąłbym środkowego napastnika i jednocześnie najlepszego strzelca zespołu w sezonie. To ma sens.

• eliks

Oceniono 3 razy 3

Arku! zapomnij o tej holenderskiej klice - jeśli przyjdzie oferta z Arsenalu rozważ ją!
    Powodzenia na Euro - Polska gola!

• p_mox

mogł zagrać zdejmując nawet dwóch obrońców na to miejsce ofensywnych graczy wstawić,
    Ryzykując wszystko, co się ma, aby osiągnąć jakiś cel.
    Liczyło się tylko zwycięstwo.

• pierrecruise

Oceniono 2 razy 2

Jeżeli de Boer nie wyleci na pysk z Ajaxu, to Milik niech idzie nawet do tego Interu, najważniejsze jak najdalej od tego frajera.

• mruszs

Oceniono 1 raz 1

Mam nadzieję, że Arek odejdzie z Ajaxu. Szkoda, bo przy Bergkampie, który jest trenerem napastników sporo się nauczył, ale jeśli trener w niego nie wierzy i mu nie ufa, to nie ma na co czekać.
    Gdyby De Boer był trenerem Barcelony to Luis Suarez pewnie nie był dziś jej piłkarzem po słabym początku w sezonie 2014/2015. Suarez miewa słabe połowy, straty, daje się łapać na spalonym, a jak przyjdzie co do czego to potrafi szybko strzelić dwie bramki. "Geniusz" taktyczny Franeczka jest oszałamiający. Zdjąć najlepszego strzelca zespołu i środkowego napastnika, wpuścić za niego skrzydłowego a potem w panice wysłać środkowego obrońcę na atak. Czapki z głów!

• sunim

"Milik to świetny zawodnik, ale El Ghazi jest szybszy i lepiej spisałby się w sytuacjach, które w pierwszej połowie miał Milik."

Tylko że tych sytuacji El-Ghazi pewnie nigdy by nie miał. Gdyby napastnik to była tylko szybkość, to by takki Lewandowski, Higuain, Suarez czy nawet Ibra nie byli najlepszymi strzelcami najlepszych lig w Europie. Takiego napastnika może nie być przez pół meczu, by potem strzelił 2-3 gole.

• hen-live

Wiadomo że po porażce trener musi jakoś tłumaczyć dobre czy złe posunięcia.Te z wymianą Milika było złe jak wynik pokazuje.Milik jak ma okazję to powinien zmienić klub bo teraz zaczną się kłótnie,dyskusje szukanie winnych a Milik osiągnął max co mógł w Ajaxie i czas na nowe wyzwania.