Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eredivisie. Milik w 11 kolejki. Van Hooijdonk: Z piłką przy prawej nodze jest na poziomie drugiej ligi. Ale przy lewej...

Arkadiusz Milik znalazł się w 11 kolejki ligi holenderskiej dziennika "De Telegraaf". Polak strzelił gola w niedzielnym meczu z NEC Nijmegen (2-2).

Było to piękne trafienie, przy którym ośmieszył trzech rywali. Za ten występ dostał notę 7 i został wyróżniony obok innego piłkarza Ajaksu, Amina Younesa (7,5).

 

11 kolejki

"Telegraaf" podkreśla, że żaden napastnik za kadencji Franka De Boera (jest trenerem od 2010 roku) nie miał po 27 kolejkach ligowych aż 15 goli na koncie. Ajax był skuteczniejszy tylko w sezonie 2011/12, gdy strzelał 2,74 gola / mecz (obecnie 2,44).


- To Milik w pigułce - skomentował gola Polaka Pierre van Hooijdonk, były reprezentant Holandii znany głównie z występów w Feyenoordzie Rotterdam i niesamowicie skuteczny egzekutor stałych fragmentów gry, zwłaszcza rzutów wolnych. - Gdy ma piłkę przy prawej nodze wygląda na zawodnika z drugiej ligi. Ale lewa to absolutna perełka.


Frank de Boer: - Milik zawsze zostaje po treningu z innymi napastnikami i ćwiczy nad wykańczaniem akcji. Zazwyczaj z Dennisem Bergkampem (asystent trenera, legendarny reprezentant Holandii). I teraz zbiera tego owoce. Codziennie pracuje nad tym, by być jeszcze lepszym.

 

 

 

To nie żart. Tym zagraniem strzelił sobie samobója. Najbardziej kuriozalne gole [WIDEO]