Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Raul zakończył zawodową karierę mistrzostwem NASL

Legenda Realu Madryt, a ostatnio gracz New York Cosmos, Raul Gonzalez, zakończył sportową karierę. Tuż przed przejściem na emeryturę zdobył mistrzostwo NASL. To jego 22. trofeum w 21-letniej karierze.
Raul w Cosmos grał od 2014 roku. W niedzielę jego klub pokonał 3:2 Ottawa Fury w finale ligi NASL dzięki hat-trickowi Gastona Cellerino, a przy zwycięskim golu asystował Raul. To drugi tytuł graczy z Nowego Jorku od utworzenia ligi w 2010 roku. NASL to drugi poziom rozgrywkowy w USA i Kanadzie, bezpośrednie zaplecze ligi MLS.

38-letni piłkarz po zakończonym spotkaniu świętował razem z kolegami, ci podrzucali go radośnie do góry.

Dla Raula to ostatnie trofeum wywalczone na boisku. W 21 lat zawodowej kariery zdobył 22 puchary.

Raul największe sukcesy odnosił, oczywiście, z Realem Madryt. Napastnik stał się symbolem klubu na przełomie wieków, sześciokrotnie zdobywał z "Królewskimi" ligę hiszpańską, ma w kolekcji cztery Superpuchary Hiszpanii, trzy triumfy w Lidze Mistrzów, dwa wygrane Puchary Interkontynentalne i jeden Superpuchar UEFA. W Realu grał przez 16 lat, strzelił 323 bramki w 741 meczach. Jest piąty na liście strzelców wszech czasów Primera Division i trzeci w Lidze Mistrzów.

W 2010 roku odszedł do Schalke, z którym zdobył Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec. Od 2012 roku grał w Katarze dla klubu Al-Sadd, w 2014 roku przeniósł się do Nowego Jorku.

W latach 1996 - 2006 grał w reprezentacji Hiszpanii. W 102 meczach strzelił 44 gole. Przez cztery lata był kapitanem reprezentacji, ale sukcesu na żadnym międzynarodowym turnieju nie doświadczył.

Raul kończy z zawodowym graniem, ale z New York Cosmos się nie rozstaje. Piłkarz będzie teraz ambasadorem klubu. Pytany przez hiszpańskich dziennikarzy, czy zamierza wrócić do Madrytu, powiedział: - To mój dom, ale teraz nie jest odpowiedni moment, by wracać.

W Polsce jest wielu kibiców Realu. Jak kibicują? [ZDJĘCIA]