Eredivisie. Bramkarz Den Haag z golem sezonu już w pierwszej kolejce [WIDEO]

Martin Hansen, bramkarz ADO Den Haag, w 95. minucie meczu z mistrzami Holandii PSV Eindhoven strzelił w niesamowity sposób wyrównującego gola na 2:2.

Był to mecz 1. kolejki holenderskiej ekstraklasy. Spotkanie rozegrano dopiero we wtorek, bo w weekend w Holandii strajkowała policja, co zdezorganizowało ligową inaugurację. Mistrzowie Hiszpanii prowadzili 1:0 po trafieniu Mahera w 23. minucie, ale już dwie minuty później z karnego wyrównał Albert. PSV znów wyszło na prowadzenie w 62. minucie po trafieniu de Jonga i wydawało się, że sezon rozpocznie od zwycięstwa.

W 95. minucie gospodarze do ataku rzucili wszystkie siły. Mieli rzut wolny z prawej strony pola karnego. Pod bramkę rywali ruszył nawet bramkarz Martin Hansen. I to on okazał się bohaterem meczu. Wyskoczył do dośrodkowania i w powietrzu piętką skierował piłkę do bramki. Piłkarze Den Haag oszaleli z radości, kibice również.

Hansen popisał się trafieniem, które z miejsca stało się faworytem do nagrody dla gola sezonu.