Po dwa gole Milika i Wolskiego!

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole dla Ajaksu w meczu z Heerenveen (4-1). Wolski również dwa razy pokonywał bramkarza rywali; jego Mechelen wygrało 3-2 z Cercle Brugge.

Milik otworzył wynik spotkania w 6. minucie, a następnie ustalił go w 67. minucie. Było to jego 10. i 11. trafienie w Eredivisie w tym sezonie. W klasyfikacji najlepszych strzelców ligi zajmuje 6. miejsce wraz z dwoma innymi zawodnikami. Najlepszym snajperem jest Memphis Depay z PSV Eindhoven, ma 16 goli na koncie. Ajax jest wiceliderem z 56 pkt, do prowadzącego PSV traci 14 pkt (PSV rozegrało mecz mniej).

Sporą niespodziankę sprawił Rafał Wolski. Polak wszedł w 61. minucie. Do 89. minuty jego Mechelen przegrywało 0-2 z Cercle Brugge. Wtedy Wolski zdobył swoją pierwszą bramkę. W 92. minucie z rzutu karnego wyrównał Veselinović (chwilę wcześniej z boiska wyleciał piłkarz Cercle), a Polak strzelił drugiego gola po kolejnej minucie. Mechelen po tym zwycięstwie zajmuje 9. miejsce w tabeli po 30 meczach.