20 najlepszych piłkarzy w historii MLS według Yahoo! Wśród gwiazd jest Polak!

Dziś nad ranem miała miejsce inauguracja dwudziestego już sezonu amerykańskiej ligi zawodowej MLS. W pierwszym meczu aktualny mistrz Los Angeles Galaxy pokonała Chicago Fire 2:0. W związku z okrągłą rocznicą dziennikarze amerykańskiego serwisu Yahoo! postanowili zrobić zestawienie dwudziestu najlepszych zawodników, którzy występowali w tych rozgrywkach. Być może ranking ten nie zainteresowałby kibiców znad Wisły, gdyby nie obecność byłego reprezentanta Polski, Piotra Nowaka.
Żywa legenda strażaków z Chicago i były zawodnik takich klubów jak Zawisza Bydgoszcz, Dynamo Drezno czy TSV 1860 Monachium według specjalistów zza oceanu uplasował się na 16. miejscu. Nowak, który do Chicago Fire trafił w 1998, i miał okazję grać razem z Romanem Koseckim oraz Jerzym Podbrożnym, w ciągu czterech lat wywalczył z tym klubem mistrzostwo, a także dwa razy krajowy puchar.

Po zawieszeniu butów na kołku, nasz najbardziej znany piłkarz w MLS został trenerem D.C. United, z którym w pierwszym roku pracy zdobył mistrzostwo kraju. Następnie był asystentem trenerów reprezentacji Stanów Zjednoczonych (dorosłej i U-23) oraz zaliczył nieudaną przygodę jako trener i wiceprezes Philadelphia Union skąd został zwolniony w 2012 roku.

Według amerykańskiego portalu najlepszym piłkarzem biegającym po boiskach MLS został nie kto inny jak Landon Donovan. Były piłkarz Bayeru Leverkusen i Los Angeles Galaxy w zeszłym roku zakończył karierę jako najlepszy w historii strzelec i asystent ligi.

Na 9. miejscu uplasował się znany z bujnej czupryny i jeden z najlepszych kolumbijskich piłkarzy, Carlos Valderrama.

W tym zacnym towarzystwie nie mogło oczywiście zabraknąć takich tuzów jak David Beckham (8. miejsce) oraz legendarny Francuz, Thierry Henry (6. miejsce). Anglik pomógł wywalczyć "Galaktycznym" z Miasta Aniołów cztery trofea. Z kolei były reprezentant Francji w ciągu pięciu lat gry dla New York Red Bulls strzelił 51 goli i zanotował 42 asysty.