Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Eric Abidal zakończył karierę

Eric Abidal ogłosił w piątek zakończenie kariery. 35-letni obrońca był w tym sezonie zawodnikiem Olympiakosu Pireus, ale zdecydował się zerwać kontrakt. - Profesjonalny sportowiec powinien wiedzieć, kiedy zakończyć karierę - powiedział podczas konferencji prasowej w Atenach.
Abidal rozpoczął karierę w 2000 roku w AS Monaco. Po dwóch latach przeniósł się do OSC Lille, a po kolejnych dwóch do Olympique Lyon, z którym wywalczył trzy mistrzostwa Francji. Kolejnym przystankiem w jego karierze była FC Barcelona. W klubie z Katalonii święcił między innymi cztery mistrzostwa Hiszpanii oraz dwa triumfy w Lidze Mistrzów.

Szczególnym wydarzeniem był finał Champions League w 2011 roku. W trakcie tamtego sezonu Francuz walczył z nowotworem wątroby, w marcu przeszedł operację. 28 maja wyszedł jednak w podstawowym składzie Barcelony. Na Wembley, w finale Ligi Mistrzów. Blaugrana pokonała Manchester United 3:1, a Abidal jako pierwszy wzniósł nad głowę puchar.

Niecały rok później "Abi" musiał poddać się przeszczepowi wątroby, ale po raz kolejny wrócił na boisko. W maju 2013 roku Barcelona ogłosiła, że nie zamierza przedłużyć kontraktu z Francuzem, ale drzwi klubu zawsze będą dla niego otwarte. Możliwe, że Abidal, który po odejściu z Camp Nou grał jeszcze w AS Monaco i Olympiakosie, wróci do stolicy Katalonii. Jak donosi "MARCA" jeden z ulubieńców Barcy zajmie się szkoleniem młodzieży. Sam zainteresowany zdementował jednak te pogłoski. - Nie dostałem na razie żadnej propozycji. Teraz zamierzam odpocząć i spędzić czas z rodziną - powiedział.

- Naszedł moment, aby przewrócić stronę i zacząć pisać kolejny rozdział w karierze - podsumował zakończenie kariery, dziękując za wsparcie wszystkim trenerom, lekarzom i kolegom z drużyn, z którymi odnosił sukcesy.

"Najefektywniejsi piłkarze fazy grupowej LM