Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Rozgrywki w Grecji zawieszone

Mecze w greckich ligach piłkarskich na wszystkich szczeblach zostały zawieszone, gdy dyrektor Centralnego Komitetu Sędziowskiego (KED) został pobity w piątek rano. 45-letni Christoforos Zografos trafił do szpitala.
O zawieszeniu rozgrywek poinformowała Grecka Federacja Piłkarska (EPO). To efekt zdarzenia, do którego doszło w piątek rano. Zografos, asystent dyrektora KED, został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w Kolonos, zachodniej dzielnicy Aten. Wiadomo jedynie, że napastnicy podjechali na motocyklu i pobili 45-latka drewnianymi pałkami, w wyniku czego trafił do szpitala.

Zografos to były sędzia międzynarodowy FIFA, obecnie współpracujący z Hugh Dallasem. Szkot został mianowany szefem Komitetu Sędziowskiego, gdyż po licznych skandalach korupcyjnych w ostatnich sezonach kluby chciały oddać władzę zagranicznym arbitrom.

"Morderczy atak"

"Po spotkaniu zarządu EPO zadecydowała, że nie będzie wyznaczać sędziów, począwszy od 17 listopada, w efekcie morderczego ataku na członka KED/EPO, a co za tym idzie - o odroczeniu wszystkich meczów na wszystkich poziomach rozgrywek w celu ochrony zaangażowanych przy nich osób" - czytamy w komunikacie Federacji. Sędziowie nie będą wyznaczeni, póki nie podejmie się natychmiastowych kroków mających na celu ochronę sędziów.

To już drugi przypadek w tym sezonie, kiedy mecze są zawieszone. We wrześniu o wstrzymaniu rozgrywek zadecydował rząd, gdy 46-letni Kostas Katsoulis zginął w starciu kiboli dwóch trzecioligowych zespołów.

Prezydent Olympiakosu coś wie

- Policja i władze muszą dokładnie przyjrzeć się tej sprawie. Musimy wspólnie pracować, by powstrzymać ten brud - powiedział prezydent Olympiakosu Pireus Evangelos Marinakis. Dodał, że ma istotne informacje związane z atakiem na Zografosa, które ma przekazać policji i greckim władzom piłkarskim.

- Mówimy tu o ludzkim życiu, a nie o obraźliwych komentarzach mówionych w emocjach w radiu czy telewizji. Ten człowiek jest szczęśliwcem, że żyje - stwierdził Marinakis.

Cudowne dryblingi, piękne rajdy. Tak dryblują najlepsi! [WIDEO]