Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Raul podpisał kontrakt z New York Cosmos

Legenda Realu Madryt Raul Gonzalez podpisał kontrakt z New York Cosmos - poinformowała oficjalna strona internetowa tego klubu. Nowojorski klub występuje aktualnie w NASL (North American League Soccer), czyli na drugim szczeblu rozgrywek.
Raul ma dołączyć do nowego klubu na wiosnę 2015 roku. Długość kontraktu ma zależeć od jego kondycji fizycznej. Były zawodnik Realu ma być także doradcą technicznym w szkółce piłkarskiej New York Cosmos, która również ma zostać otwarta w 2015 roku. W pełnym wymiarze będzie pełnić tę funkcję po zakończeniu kariery piłkarskiej.

New York Cosmos powstał w 2010 roku, ale kontynuuje tradycje klubu, który pod taką samą nazwą istniał w latach 1971-1985. W tamtej drużynie występowali tacy gracze jak Pele czy Franz Beckenbauer.

- Wszyscy w piłkarskim świecie znają legendarną drużynę Cosmos i wiedzą, jacy wielcy gracze grali wcześniej dla tego zespołu - powiedział Hiszpan. - Oni popularyzowali piłkę nożną w Ameryce i jestem zaszczycony, że mogę iść ich śladami. Wierzę w wizję tego klubu i jestem podekscytowany, że stałem się częścią Cosmos - stwierdził Raul.Raul zbudował swoją legendę w Realu Madryt, gdzie występował przez 16 lat (od 1994 roku). Poprowadził "Królewskich" do zdobycia sześciu Mistrzostw Hiszpanii (1995, 1997, 2001, 2003, 2007, 2008) oraz trzech Pucharów Ligi Mistrzów. Madryt opuścił w 2010 roku i przeniósł się do Schalke 04, a potem do katarskiego Al-Saad, gdzie występował przez dwa sezony. Raul to także 102-krotny reprezentant Hiszpanii, który w narodowych barwach zdobył 44 bramki. Skuteczniejszy w kadrze był tylko David Villa (59).