Liga holenderska. Dwa gole Arkadiusza Milika

Ajax Amsterdam pokonał u siebie 2:1 Heraclesa w spotkaniu 5. kolejki ligi holenderskiej. Obie bramki dla gospodarzy strzelił napastnik reprezentacji Polski Arkadiusz Milik.

Pierwszą bramkę Milik strzelił już w drugiej minucie spotkania. Przepchnął obrońcę i uderzył po długim rogu nie do obrony.

Drugiego gola zdobył tuż przed przerwą. Popisał się świetnym, dokładnym strzałem zza pola karnego.

Te gole dały Ajaksowi zwycięstwo, bo gości stać było tylko na jedno trafienie, którym popisał się w 86. minucie Wout Weghorst.

20-letni Milik nie miał ostatnio wysokich notowań u trenera Franka de Boera. W meczu pierwszej kolejki z Vitesse (4:1) zagrał 59. minut, a w trzech kolejnych spotkaniach nie wyszedł na boisko nawet na minutę. Tym razem de Boer wystawił Polaka w pierwszym składzie, a ten odwdzięczył mu się w najlepszy z możliwych sposób.

Po tym spotkaniu Ajax ma na koncie dziewięć punktów i zajmuje drugie miejsce w lidze. Prowadzi PSV, które po czterech meczach ma na koncie 12 "oczek".