Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Afera korupcyjna w Czechach

Dwunastu byłych i obecnych piłkarzy zatrzymała czeska policja. To wynik śledztwa odnośnie do ustawiania wyników spotkań. Nazwiska zatrzymanych nie są jeszcze znane.
Rzecznik policji Jaroslav Ibehej poinformował, że policja przeprowadziła 15 nalotów na domy piłkarzy i inne miejsca w celu zabezpieczenia ewentualnych dowodów. Sprawa jest rozwojowa, bo poza zatrzymaną dwunastką kolejnych 20 osób jest przesłuchiwanych.

Ibehej potwierdził, że czeska policja współpracuje w tej sprawie z policją słowacką, ale nie podał dalszych szczegółów. Według czeskich mediów większość zatrzymanych to zawodnicy niższych lig, ale są wśród nich także gracze z najwyższej klasy rozgrywkowej.

Chaos w Czechach

Czeskie media informują o zatrzymaniach, ale wciąż podają szczątkowe informacje. Serwis internetowy Sport.cz artykuł o sprawie tytułuje "Kolejna katastrofa w czeskiej piłce" nawiązując do przegranych eliminacji do mistrzostw świata i wtorkowego zwolnienia selekcjonera Michala Bileka.

Czesi nie do końca wiedzą, jak szeroko zakrojona jest cała sprawa. Martin Synecky odpowiedzialny w czeskiej federacji za kontakty z UEFA i Interpolem przebywa obecnie... w Warszawie.

"Dzięki Bogu, że to się wreszcie zaczęło"

Jedynym czołowym klubem, który potwierdził wizytę policji są czwarte w tabeli Teplice.

- Wiem, że była policja i przesłuchiwała piłkarzy, ale nie wiem dokładnie których. Dzięki Bogu, że to się wreszcie zaczęło, nawet jeśli ma to dotyczyć graczy z naszego klubu. Ale to nie jest problem naszego kraju, tylko całej piłki - powiedział dyrektor klubu z Teplic, Frantisek Hrdlicka.

Wiadomo, że zatrzymano czterech graczy trzecioligowego klubu SK Rudnice, co potwierdził prezes klubu Pavel Dohnal.

Strona aktualne.cz podała nazwisko pierwszego zatrzymanego. To Jan Halama, grający obecnie w drugoligowym SK Ceske Budejovice. - Nie przyszedł dziś na trening bez podania przyczyny - stwierdził trener Michal Dyml.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone

Więcej o:
Komentarze (1)
Piłka nożna. Afera korupcyjna w Czechach
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 4 razy 4

  Brawo Czesi !!! porządki nie tylko w polityce, ale również w sporcie, zero zamiatania pod dywan !

  Panie Tadeuszu Kądziela, a co to za teksty ?!
  "Chaos w Czechach"
  Proszę ogarnąć się, śledzić teksty na innych portalach i troszkę z umiarem:
  Donoszę bezpośrednio z Czech jestem 71 km od Pragi: energetyka nie jest zagrożona, elektryka działa, gaz dochodzi, pociągi jeżdżą, powodzi i zamieci nie ma, drogowcy odpoczywają, stolica nie jest blokowana przez związki zawodowe, ani inne miasta, samoloty latają, media nadają, pełen spokój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX