Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Deco kończy karierę

- Chciałbym pomóc Fluminense, ale moje ciało mi na to nie pozwala - powiedział Deco. 35-letni Portugalczyk ogłosił, że z powodu kontuzji kończy karierę.
Portugalczyk od 2010 roku występował w brazylijskim Fluminense, z którym zdobył dwa mistrzostwa kraju. Wcześniej Deco grał m.in. w FC Porto, Barcelonie czy Chelsea. Z Porto wygrał Ligę Mistrzów w 2004 roku. Dwa lata później triumfował w tych rozgrywkach w barwach Barcelony.

W środę Deco wystąpił w meczu Pucharu Brazylii. To było jego ostatnie spotkanie w karierze.

- Ze smutkiem ogłaszam, że to koniec. To był mój ostatni mecz w siedemnastoletniej karierze. Ciało odmawia mi posłuszeństwa. Dziękuję wszystkim za zaufanie - napisał Deco w specjalnym oświadczeniu. Portugalczyk od wielu lat zmagał się kontuzjami mięśni.

Deco urodził się w 1977 roku w Brazylii, gdzie rozpoczynał swoją karierę. Jako 20-latek przeniósł się do Portugalii. Mimo niezłej gry w barwach Porto nie doczekał się powołania do reprezentacji Brazylii. W 2002 roku otrzymał portugalskie obywatelstwo. Rok później zadebiutował w kadrze tego kraju. Los chciał, że był to akurat mecz z Brazylią. Deco w końcówce spotkania pokonał bramkarza Brazylii i dał swojemu zespołowi pierwsze od 37 lat zwycięstwo nad drużyną Canarinhos. W reprezentacji Portugalii rozegrał 75 spotkań. Dwa razy wystąpił w jej barwach na mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.