Ligue 1. Monaco gromi, PSG znowu traci punkty

Dwa gole, dwa remisy, dwa punkty - tak po dwóch kolejkach francuskiej Ligue 1 wygląda dorobek PSG. W niedzielę paryżanie z trudem uratowali remis z Ajaccio (1:1). Świetnie radzi sobie za to Monaco, które u siebie rozbiło Montpellier 4:1.
Wyjazdowy mecz z Ajaccio zaczął się dla PSG fatalnie - w 9. minucie Pedretti oddał piękny strzał z dystansu i Sirigu musiał wyjmować piłkę z siatki. Paryżanie atakowali przez większość spotkania, ale świetny mecz rozgrywał bramkarz gospodarzy, który kilka razy bronił strzały Ibrahimovicia i Cavaniego. PSG dopięło swego dopiero 4 minuty przed końcem meczu - Ochoa skapitulował po kapitalnym uderzeniu Cavaniego w okienko.

Dla mistrzów Francji drugi remis w tym sezonie to porażka. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Monaco, które w niedzielę rozbiło na własnym boisku Montpellier. Gospodarze prowadzili już po 18 minutach - Falcao wykorzystał rzut karny. Goście wyrównali po sześciu minutach za sprawą Montano, ale na nic więcej nie było ich tego wieczoru stać. Kapitalny mecz rozegrał Emmanuel Riviere - francuski piłkarz najpierw tuż przed przerwą przelobował wychodzącego z bramki Pionnierrę, a w 57. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dziewięć minut przed końcem meczu zapakował piłkę do pustej bramki.

Po dwóch kolejkach tabeli francuskiej ekstraklasy przewodzi Lyon (stosunek bramek 7:1), sześć punktów mają także Monaco, Marsylia i St. Etienne. PSG zajmuje dopiero 13. miejsce.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i na Androida